Jasmin zrzesza już ponad 150 drogerii

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 października 2011
Kategoria:
jasmin_kepnoSieć budowana jest od kwietnia ubiegłego roku. Wczoraj ruszyła jej pierwsza placówka w Warszawie.

- Wkrótce otworzymy w stolicy kolejne drogerie, z którymi są już podpisywane umowy - zapowiada Marzena Gradecka, prezes Polskiej Grupy Drogeryjnej, głównego udziałowca oraz strategicznego partnera sieci.

Najnowsza drogeria Jasmin mieści się w podziemiach Dworca Centralnego. Sklep oferuje około 8 tysięcy różnych produktów kosmetycznych, higienicznych i chemicznych. Na półkach klienci znajdą artykuły czołowych producentów, m.in.: L`Oreal, Eris, Maybelline, Pierre Rene, Henkel, Nivea, Benckiser, Procter&Gamble, Unilever, Colgate, Cussons, a także marki własne PGD: kosmetyki do makijażu MG i Party, naturalne ręcznie robione mydełka Maraya, a także produkty higieniczne Cashmir.

Od wczorajszego otwarcia w Warszawie PGD rozpoczyna ekspansję swojego konceptu na Mazowszu, które jest 13. regionem, w którym pojawiają się drogerie Jasmin. Wszystkie placówki zrzeszone w sieci funkcjonują  na zasadzie franczyzy. W ramach sieci niezależni przedsiębiorcy prowadzą wspólną politykę handlową i marketingową oraz mają dostęp do zintegrowanej sieci komputerowej. Sklepy mają też jednolitą, atrakcyjną i nowoczesną wizualizację. Dostawcą artykułów do sieci jest Polska Grupa Drogeryjna.

- Dajemy przedsiębiorcom szansę na rozwój. Jasmin zapewnia im dostęp do tworzonego przez nas od lat know-how oraz  kontakty z ludźmi, którzy budowali rynek dystrybucji drogeryjnej w Polsce i znają go od podszewki. Wspólne działania pozwalają też na znaczne ograniczenie kosztów i  zdecydowanie zwiększają rozpoznawalność sklepu – powiedziała Teresa Stachnio, prezes Jasmin.

Obecnie do sieci należy już ponad 150 sklepów. Głównym powodem, dla którego niezależni przedsiębiorcy z tej branży chętnie wstępują do sieci, jest coraz mocniejsza konkurencja ze strony handlu nowoczesnego, tj. hipermarketów oraz drogerii sieciowych takich jak Rossmann.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram