Jakość, nie ilość

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 grudnia 2008
Kategoria:
chata_polska_zdjecie.jpg
O 10- lecie Chaty Polskiej, konkurencyjność oferty franczyzowej, nową wizualizację sklepów i strategię na 2009 rok Grzegorz Szafraniec z Wiadomości Handlowych pyta Beatę Orcholską, dyrektor generalną Chaty Polskiej.

Przy okazji 10-lecia Chaty Polskiej, słychać było o ogólnopolskich aspiracjach sieci. Kiedy można spodziewać się ruchów w tym kierunku?
Pod naszym szyldem funkcjonuje obecnie 215 sklepów – w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku oraz w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Wszystkie działają w oparciu o formułę franczyzową. Obecnie wdrażamy także placówki w woj. łódzkim, i to dla Chaty Polskiej nowy region. Rocznie uruchamiamy około 30 sklepów. Jednak najważniejsza jest dla nas nie ilość, a jakość. Każdy obiekt, który chciałby funkcjonować w ramach Chaty, podlega weryfikacji. Sprawdzamy opinię płatniczą, liczy się także otwartość właściciela na współpracę i zmiany, które niesie ze sobą przystąpienie do sieci. To daje gwarancję, że w przyszłości nasza marka nie będzie narażona na utratę wiarygodności wypracowywanej przez wiele lat.
Z drugiej strony, dbamy o konkurencyjność oferty franczyzowej – konsekwentnie wdrażamy informatyczny system wspomagania sprzedaży, a w I kwartale 2009 roku rozpoczną się dostawy z naszego nowego magazynu centralnego do sklepów w Wielkopolsce. Celem jest zapewnienie nowoczesnego serwisu sklepom w sieci, podniesienie jakości obsługi, a także redukcja kosztów funkcjonowania placówek. Oczywiście franczyzobiorcy zyskują znacznie więcej – atrakcyjny pakiet warunków handlowych, praktyczną pomoc przy otwieraniu sklepu, wsparcie marketingowe, prawne, szkolenia czy bieżącą pomoc w zarządzaniu.

Jak sprawdza się nowa wizualizacja sklepów?
W 2008 roku rozpoczęliśmy wdrażanie nowej wizualizacji zewnętrznej sklepów. Chaty są teraz bardziej zauważalne, a zdjęcia produktów świeżych w witrynach okiennych podkreślają najważniejszy asortyment. Zmiany z pewnością będą kontynuowane w kolejnym roku – to projekt przewidziany na kilkanaście miesięcy, każda sklep jest nieco inny i dla każdego musimy przygotować odrębny projekt.


Jakie są podstawowe założenia strategii sieci na 2009 rok?
Najbliższe lata to dalszy wzrost liczby placówek, ale także nowoczesne rozwiązania – m.in. w dziedzinie zarządzania półką, mające zwiększyć efektywność sprzedaży. Planujemy również nowe akcje promocyjne oraz akcje PR, podkreślające i wzmacniające wizerunek przyjaznych sklepów blisko domu. Konsekwentnie będziemy doskonalić jakość, ulepszać umiejętności w dziedzinie zarządzania produktami świeżymi, wzmacniać standardy sieci, jako naszą przewagę konkurencyjną. Celem na 2009 rok jest także rozwój i efektywne funkcjonowanie magazynu centralnego – tak, by z jego zasobów mogły korzystać wszystkie sklepy skupione w sieci.

Pytał Grzegorz Szafraniec, Wiadomości Handlowe
23 grudnia 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram