Jak zrobić interes na sprzedaży czapek?

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 kwietnia 2011
Kategoria:
Atlantis_fotoStoiska Atlantis mogą stanowić źródło dodatkowego dochodu, ale głównie zimą. Za dobrą lokalizacją warto rozejrzeć się jednak już teraz.

- Większość naszych stoisk funkcjonuje od września do stycznia. Naszymi franczyzobiorcami są najczęściej osoby, które prowadzą inną działalność albo pracują. Prowadzenie stoiska Atlantis nie jest absorbujące, a może stanowić źródło dodatkowych dochodów - tłumaczy Paweł Florczyk, manager ds. sprzedaży w firmie Grun, która jest właścicielem marki Atlantis.

Zyski w okresie zimowym to kwota rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie. Bowiem franczyzodawca szacuje, że inwestycja w punkt zamyka się w kwocie ok. 30 tys. zł, a jej zwrot można uzyskać w połowie drugiego sezonu. Na ową inwestycję składa się głównie zakup odpowiednich systemów meblowych.

- Ich dużą zaletą jest mobilność. W każdej chwili punkt można przenieść w inną lokalizację. A latem zawiesić działalność. Warto przy tym podkreślić, że franczyzobiorca nie musi martwić się przechowywaniem mebli. Nasza firma zajmie się zarówno zainstalowaniem ich w danym centum handlowym, jak i odinstalowanieich po sezonie oraz przechowaniem - zapewnia Paweł Florczyk.

Firma Grun, właściciel sieci Atlantis w minionym sezonie prowadziła 2 stoiska własne, miała także 6 franczyzobiorców. Jej produkty były dostępne również w ok. 90 kornerach i ok. 120 sklepach partnerskich. Firma planuje, że w najbliższym sezonie wszystkie samodzielne stoiska zostaną poprowadzone przez franczyzobiorców, a do obecnych sześciu dołączy jeszcze czterech kolejnych.

Franczyzodawca nie ma wobec nich wygórowanych wymagań. Powinni prowadzić bądź założyć własną działalność gospodarczą, a także mieć możliwość najmu powierzchni w centrum handlowym.

- Najlepsze lokalizacje szybko znikają, warto już teraz umówić się z wybranym centrum handlowym na otwarcie od września punktu Atlantis. O pomoc w sparwie negocjacji umowy najmu oraz stawki czynszu franczyzobiorcy mogą zwórcić się do nas - dodaje Paweł Florczyk.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram