Jak zostać kierowcą „smartfonowej” taksówki? Podstawowe informacje

Data dodania: 30 maja 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:

Jak zostać kierowcą "smartfonowej" taksówki?

Chcesz zacząć dorabiać sobie po godzinach jako taksówkarz? Teraz to żaden problem, ponieważ możesz to zrobić w jeszcze łatwiejszy sposób - za pośrednictwem aplikacji do zamawiania taksówek przez Internet. Jak można zostać kierowcą taxi zamawianej przez smartfona?

Przede wszystkim na początku musisz wybrać aplikację, z którą chcesz świadczyć swoje usługi przewozu osób. Dzisiaj jest ich dość dużo – to już nie tylko najpopularniejszy Uber, ale również depcząca mu po piętach konkurencja, na przykład jego polski odpowiednik iTaxi. Każda wirtualna korporacja taksówkarska tego rodzaju ma swoje plusy i minusy, a więc warto zapoznać się z jej ofertą i regulaminem świadczenia usług przed podpisaniem umowy. Czego potrzebujesz - oprócz własnego samochodu - aby zacząć pracę?

Wybrane warunki, które trzeba spełnić, aby zostać taksówkarzem:

  • odpowiedni wiek – zwykle od 21 lat,
  • prawo jazdy kategorii B,
  • własna działalność gospodarcza,
  • aktualne badania lekarskie i psychotechniczne,
  • zaświadczenie o niekaralności,
  • ukończony kurs transportu drogowego taksówką,
  • dla miast powyżej 100 000 mieszkańców – zdany egzamin z zakresu transportu drogowego taksówką.

W niektórych firmach konieczne jest ponadto posiadanie auta zaopatrzonego w taksometr i odpowiednio oznakowanego - nie jest to jednak wymogiem w każdej z nich. Niektóre firmy nie wymagają również od swoich przyszłych pracowników ukończonych kursów transportu drogowego taksówką. Więcej informacji o wymogach można znaleźć na stronach internetowych wybranych przedsiębiorstw. Wymagania mogą również różnić się w zależności od regionu oraz od miasta.

Co zyskujesz?

W porównaniu do współpracy ze zwykłą korporacją taksówkarską przede wszystkim otrzymujesz większą swobodę – nie jesteś ograniczony liczbą godzin do wyjeżdżenia, dlatego też prowadzenie samochodu możesz traktować jako dodatkowe źródło zarobków. Również nie musisz jeździć w stałych godzinach, a tylko wtedy, gdy masz na to czas. Gdy będziesz chciał zrezygnować z umowy, po prostu to robisz. Oczywistym jest, że jeżeli mieszkasz w Lublinie, jeździsz taksówką po Lublinie.

Co więcej, możesz równocześnie pracować jako kierowca „smartfonowych” taksówek, jak i w korporacji taksówkarskiej. Kierowcy mogą liczyć też na dodatkowe bonusy pozwalające im na wypromowanie swojej oferty i zyskanie nowych klientów.

 

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram