Jak zarobić na tłumaczeniach

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: ILS Agencja Tłumaczeń

Rynek branży tłumaczeniowej w Polsce ciągle się rozwija. Według GUS, działa na nim około 60 tys. podmiotów, z czego większość część rynku to jednoosobowe działalności. Jak się wyróżnić i pozostać konkurencyjnym?

Wśród najważniejszych wyzwań stojących przed firmą tłumaczeniową było i jest pozyskanie nowych klientów oraz zapewnienie wysokiej jakości i szerokiego zakresu usług. Pracę tłumacza nie jest łatwo pogodzić z obowiązkami handlowca, choć wielu próbuje to robić, szukając zleceń na własną rękę.

Są też inne możliwości pozwalające na działalność pod szyldem renomowanego biura tłumaczeń bez konieczności wykonywania pracy tłumacza. Brzmi nieprawdopodobnie – zarabiamy na tłumaczeniach, których de facto nie wykonujemy – a jednak. Takie rozwiązanie oferuje firma ILS Agencja Tłumaczeń, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat otworzyła 21 jednostek franczyzowych w Polsce i 3 za granicą (2 w Niemczech i 1 w Irlandii Północnej).

– Nasze biura franczyzowe mają za zadanie pozyskiwać klientów i utrzymywać z nimi długotrwałe relacje. Franczyzobiorcy to przede wszystkim handlowcy. Biura partnerskie nie zajmują się tłumaczeniami. To robi centrala, w której pracują tłumacze o najwyższych kwalifikacjach. Wykonujemy tłumaczenia w niemal wszystkich językach świata, zarówno pisemne, jak i ustne. Począwszy od najbardziej skomplikowanych, po standardowe dokumenty wymagające uwierzytelnienia. Taki model działania daje nam ogromną przewagę konkurencyjną. Z tego też powodu nie mamy konkurencji wśród franczyz w naszej branży – mówi nam Robert Fiutak, prezes ILS Agencja Tłumaczeń.

Zaznacza, że oferta franczyzy może być odpowiednia dla osób, które już mają działalność gospodarczą, np. prowadzą biuro rachunkowe, kancelarię adwokacką, agencję ubezpieczeń czy inny punkt usługowy. Taka firma nie musi inwestować w uruchomienie oddziału, ma już swoją grupę klientów i może poszerzyć zakres swojego działania o usługi tłumaczeniowe. Franczyzę ILS Agencja Tłumaczeń wyróżnia też niski koszt inwestycji. Przystępując do sieci należy zapłacić opłatę wstępną. Koszt licencji wynosi 2 tys. zł.

– Zdobyte przez lata doświadczenie w prowadzeniu krajowych i międzynarodowych projektów translacyjnych, stawiają naszą firmę w ścisłej czołówce europejskich organizacji o podobnym profilu – podsumowuje prezes ILS Agencja Tłumaczeń.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram