Jak wychodzi malowanie we franczyzie?

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 lipca 2010
Kategoria:
Bajart_swiat_podwodny_delfinBajart ma coraz więcej chętnych na franczyzobiorców. Nie każdemu jednak się udaje, czego dowodem jest franczyzobiorca z Poznania, który wkrótce rozstanie się z siecią.

Jak przyznaje właścicielka sieci Karolina Mrowiec, poznański oddział Bajartu nie zafunkcjonował zgodnie z oczekiwaniami firmy i zgodnie z oczekiwaniami franczyzobiorcy. Dlatego umowa ma wkrótce zostać rozwiązana. Tamtejszy franczyzobiorca, który od marca tego roku prowadzi swój oddział, jako jedyny spośród dotychczasowych biorców licencji Bajartu nie planował samodzielnie zająć się malowaniem wnętrz, a jedynie pozyskiwaniem zleceń. W praktyce nie okazało się to jednak takie proste.

Niemniej Bajart nadal poszukuje kandydatów na franczyzobiorców zarówno wśród osób z uzdolnieniami artystycznymi, jak i takich, które do przedsięwzięcia podejdą czysto biznesowo. Zdaniem Karoliny Mrowiec, przy odpowiednio dużym zaangażowaniu ten drugi model także ma szansę się sprawdzić.

Wśród biorców licencji Bajartu cały czas dominuje jednak pierwsza grupa. Samodzielnie prace wykonuje pierwsza franczyzobiorczyni działająca na terenie Warszawy i Siedlec, a także małżeństwo z Rzeszowa, które dołączyło do sieci w czerwcu. Katowicki oddział także prowadzony jest przez małżeństwo, w którym to mąż maluje, a żona zajmuje się częścią handlową.

– Przymierzamy się do otwarcia kolejnych oddziałów – zapowiada Karolina Mrowiec. Zaawansowane rozmowy prowadzone są z osobami z Trójmiasta i Olsztyna. Kandydat na franczyzobiorcę z Gdyni planuje zatrudnić artystów.

Bajart jest jedną z najtańszych franczyz na rynku. Koszt uruchomienia oddziału zamyka się w 3770 zł – jest to opłata wstępna, w ramach której franczyzobiorca otrzymuje 2,5-dniowe szkolenie. Dotyczy ono zarówno malowania wnętrz (wiedza, jak przygotować projekt, ścianę i wykończyć malunek), jak i pozyskiwania i utrzymywania klientów. Należy sobie też zarezerwować dodatkowe ok. 1,5 tys. zł na reklamę w początkowej fazie działalności.

Firma  świadczy usługi w zakresie malowania wybranych przez klientów wzorów i obrazów na ścianach. Dekoruje zarówno mieszkania prywatne jak i pomieszczenia firmowe np. restauracje czy przedszkola. Przeważają jednak zamówienia od osób prywatnych, które zlecają malowanie pokojów dziecięcych.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram