Jak spełnić marzenia o własnym mieszkaniu?

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Każdy młody człowiek pragnie się usamodzielnić. W tym celu szuka dobrze prosperującej racy, odpowiedzialnie myśli o przyszłości swojej, jak i swoich najbliższych. W związku z tym chce także mieć swój własny kąt na ziemi - własne mieszkanie. Dotychczasowe wytyczne składające się na program MdM były albo zbyt okrojone albo po prostu z róznych względów załapywali się na niego tylko nieliczni.

17 sierpnia 2015 roku nastąpiły zmiany w ustawie z dnia 25 czerwca 1015 roku dotyczące programu Mieszkanie dla Młodych. Jest to program rządowy, którego zadaniem jest pomoc skierowana do ludzi poniżej 35. roku życia w zakupie ich pierwszego mieszkania. Nawet trzykrotnie mogą wzrosnąć dopłaty do kredytu dla rodzin wielodzietnych. Co ciekawe, program nie jest skierowany wyłącznie do małżeństw lub singli. Obecnie mogą korzystać z niego osoby, które żyją w związkach niesakramentalnych. Inną nowością jest fakt, że dopłaty w programie MdM będą realizowane w przypadku zarówno nowych, jak i tych z rynku wtórnego mieszkań.

Wraz z rokiem 2015 wszedł też obowiązek posiadania co najmniej 10% wkładu własnego dla wszystkich starających się o kredyt na kupno miszkania. Warto w tym celu przeanalizować ranking najtańszych kredytów hipotecznych.

Chcąc kupić mieszkanie o powierzchni 75 m kwadratowych za cenę ok. 350.000 zł najlepszą ofertęna na dzień dzisiejszy posiada Bank Pekao, gdzie oprocentowanie wynosi 3,39%, zaś marża 1,69%. Miesięczna rata wynosić wówczas będzie ok. 1536 zł. Podobną ofertę proponuje klientom Bank PKO BP, gdzie oprocentowanie wynosi 3,38%, natomiast marża 1,66%. Rata wynosić będzie ok. 1544 zł. W tym miejscu dodać koniecznie trzeba, iż przez pierwszy rok bank stosuje obniżone oprocentowanie. Powyzsze dane dotyczą warunków po 12. miesiącu. Na kolejnym miejscu w rankingu kredytów MdM jest Eurobank, gdzie oprocentowanie wynosi 3,27%, a marża banku 1,55%. W rezultacie rata będzie niewiele wyższa od Banku PKO BP i wynosić będzie ok. 1546 zł.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram