Jak otworzyć pralnię w sieci EBS?

Autor: JCB
Kategoria:

Pod szyldem Pralnia EBS działa ponad 100 placówek w całej Polsce. Sieć przetrwała trudny dla tej branży okres pandemii, jednak wciąż musi sobie radzić z szeregiem wyzwań.

Sieć Pralnia EBS powiększyła się dwa miesiące temu o nową lokalizację w Centrum Handlowym Promenada w Warszawie i obecnie liczy 103 placówki. W tym roku najprawdopodobniej nie będzie więcej otwarć. Biznes ten wymaga na starcie sporego kapitału, a także dużo zaangażowania w trakcie prowadzenia działalności. Do tego trzeba się liczyć z rosnącymi kosztami.

W okresie pandemii pralnie straciły wielu klientów, a ich przychody znacznie zmalały. Było to związane ze zmianą trybu pracy wśród klientów (praca zdalna), a także zamknięciem centrów handlowych, w których funkcjonowały pralnie, na wiele tygodni. Jak przyznaje Paweł Skwarczowski, dyrektor ds. operacyjnych w sieci Pralnie EBS, po zakończeniu pandemii klienci wrócili do korzystania z usług pralni. Pojawiły się natomiast inne wyzwania – wzrost kosztów wynagrodzeń, czynszów (po indeksacji o wskaźnik inflacji) czy mediów, w szczególności prądu.

Mimo to Pralnie EBS radzą sobie na rynku bardzo dobrze. Sieć wciąż jest otwarta na współpracę z franczyzobiorcami, którzy chcieliby poprowadzić taki biznes. Wymagany kapitał to ok. 400-500 tys. zł. Partner powinien też zaproponować atrakcyjną lokalizację w mieście powyżej 50 tys. mieszkańców – najlepiej w centrum lub ciągu handlowym. Warto też zwrócić uwagę, czy w pobliżu nie ma konkurencji. Jak informuje Paweł Skwarczowski, franczyzobiorca Pralni EBS powinien być też gotów do osobistego zaangażowanie się w prowadzenie tego biznesu.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: ranczyzobiorca urządza lokal wg wytycznych EBS (wysokość inwestycji zależna od stanu lokalu - od stanu surowego ok. 2500 zł / m2), inwestycja około 100-200 tys. w zależności od stanu technicznego lokalu
  • Opłata wstępna: 10 000 zł
  • Opłata bieżąca: od 6 do 8%
  • Opłata marketingowa:

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram