Jak obniżyć rachunki za prąd w firmie?

Autor: Redakcja
Kategoria:

Mogłoby się wydawać, że w energia elektryczna jest już tak powszechnym dobrem, że nie powinniśmy za nią przepłacać. Niestety, comiesięczne rachunki za prąd potrafią skutecznie wyprowadzić nas z tego błędu. Wysokie koszty zakupu jednego kilowata prądu mogą być szczególnie dotkliwe przy prowadzeniu firmy, bowiem to właśnie w pracy często używamy wielu odbiorników prądu naraz. W tym artykule podpowiemy Ci, co możesz zrobić by nie przepłacać za energię elektryczną w swojej firmie.

Jak oszczędzać prąd?

Koszty energii elektrycznej potrafią skutecznie zniechęcić do prowadzenia własnego biznesu. Niezależnie od profilu naszej firmy, prądu zazwyczaj zużywa się bardzo dużo - ot, weźmy konieczność używania oświetlenia czy nawet włączenia komputera (z reguły kilku), potrafi zużyć mnóstwo energii elektrycznej. Niestety, wyłączanie poszczególnych odbiorników energii elektrycznej zdecydowanie nie wchodzi w grę, dlatego polecamy inne rozwiązania. Na początek upewnij się, czy instalacja elektryczna w Twojej firmie jest sprawna. To niby banał ale nawet drobne usterki mogą powodować zwiększone zużycie prądu. Do takiego sprawdzenia warto zaangażować elektryka, który sprawdzi kondycję bezpieczników czy stan obciążenia faz. A jeśli prądu używasz także do ogrzewania, upewnij się czy Twoje biuro jest odpowiednio izolowane od zimna. Każda nieszczelność izolacji może powodować ogromne straty energii. Ponadto, warto pamiętać o tym, że urządzenia w fazie czuwania również zużywają mnóstwo prądu. Z tego powodu rekomendujemy wyłączenie wszystkich odbiorników prądu z gniazdka, jeśli tylko nie są potrzebne. Wbrew pozorom, pomimo tego, że to nieco partyzancki sposób, to też może to sporo pomóc w oszczędzaniu energii.

Tańsza energia

Dobrym sposobem na zmniejszenie wydatków na prąd może być także zmiana sprzedawcy energii. W zależności od wyboru taryfy energetycznej, taki ruch może umożliwić Twojej firmie oszczędności rzędu nawet 1000 złotych! Jak to możliwe? Pod lupę weźmiemy ofertę firmy EDF, która jest adresowana do małych i średnich firm. Przykładowo, wybór jednego z pakietów określanego jako Oferta Stabilna zapewni Twojej firmie stały koszt prądu przez najbliższe dwa lata! Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet 30% w stosunku do dotychczasowych kosztów energii elektrycznej. A jeśli nie jesteś pewien czy warto wybrać konkretny pakiet, zawsze możesz skorzystać z oferty Premium, w ramach której otrzymujesz aż 3 miesiące na testowanie danego świadczenia. W praktyce oznacza to, że podpisujesz umowę i przez 90 dni możesz sprawdzić, czy dana oferta rzeczywiście odpowiada Twoim potrzebom.

Jak to działa?

Jak to w ogóle możliwe? Wspomniana przez nas firma nie tylko sprzedaje energię, a przede wszystkim jest jej producentem. W praktyce zatem, kupujesz prąd bezpośrednio od producenta, dzięki czemu unikasz konieczności opłacenia marży wszystkich pośredników, którzy do tej pory zajmowali się sprzedażą prądu. Takie rozwiązanie ma również inną zaletę - unikasz ryzyka przerw w dostawie prądu, co przy prowadzeniu firmy jest bardzo ważne. A jeśli nie jesteś pewien, czy warto zdecydować się na daną ofertę, to zawsze możesz zamówić audyt energetyczny dla Twojej firmy. Certyfikowany specjalista przeprowadzi analizę Twoich wydatków na energię elektryczną i pozwoli Ci wybrać odpowiedni pakiet energetyczny dla Twojego przedsiębiorstwa. Ostatecznie, skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? Zmiana sprzedawcy energii jest wręcz banalnie prosta.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram