Jak dołączyć do Programu Polska Bezgotówkowa?

Data dodania: 29 stycznia 2020
Foto: AdobeStock

Foto: AdobeStock

Program Polska Bezgotówkowa to jedna z najciekawszych obecnie inicjatyw, skierowanych do przedsiębiorców, którzy chcą budować nowoczesny wizerunek swojej firmy i odpowiadać na oczekiwania swoich klientów.

Jak wynika z badania „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019”, Polacy chcą i coraz chętniej płacą za swoje zakupy bezgotówkowo. Co więcej, aż 66% osób preferuje płatności kartą, a dodatkowo 7% wybiera jeszcze nowocześniejszą formę – płatności smartfonami czy innymi urządzeniami. Zdecydowanie warto więc dołączyć do Programu Polska Bezgotówkowa. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Program Polska Bezgotówkowa – czym jest?

Program Polska Bezgotówkowa to projekt opracowany przy współpracy Związku Banków Polskich, agentów rozliczeniowych, Ministerstwa Przedsiębiorczości, a także dwóch organizacji płatniczych: Visa oraz Mastercard. Program został powołany w celu rozpowszechnienia płatności bezgotówkowych na terenie całej Polski.

Uczestnictwo w Programie to dla przedsiębiorców szereg korzyści. Najważniejszą zaletą jest to, że przez 12 miesięcy od zainstalowania terminala płatniczego, nie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z posiadaniem, utrzymaniem czy obsługą płatności bezgotówkowych.

Program Polska Bezgotówkowa – warunki dołączenia

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy w swoich punktach handlowo-usługowych nie posiadali terminala.

Czy wiesz, że…
ponad 80% terminali płatniczych zainstalowanych w Polsce od 2018 roku, pochodzi z Programu Polska Bezgotówkowa?

Należy pamiętać o tym, że z Programu można skorzystać tylko raz, a w ramach uczestnictwa istnieje możliwość otrzymania maksymalnie 3 terminali płatniczych (czas dofinansowania jest dla każdego z nich liczony osobno – od momentu instalacji urządzenia).

Twoja firma może dołączyć do Programu Polska Bezgotówkowa jeśli:

• nie jest franczyzowa;
• nie jest siecią składającą się z więcej niż 5 placówek;
• nie jesteś operatorem tzw. automatów vendingowych oraz innych urządzeń samoobsługowych (np. bankomatów lub biletomatów).

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który chce umożliwić swoim Klientom płatność kartą, stworzyć wizerunek firmy nowoczesnej i idącej z duchem czasu, dla której liczą się Klienci - ich potrzeby oraz oczekiwania, czas zadbać o to, aby w punktach sprzedaży nie zabrakło terminali płatniczych. We wrześniu 2019 roku, na polskim rynku znajdowało się już ponad 200 tysięcy terminali, zainstalowanych w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Dołącz do firm, które ułatwiają swoim klientom dokonywanie płatności i dają im możliwość płacenia kartą, telefonem czy innym urządzeniem!

Program Polska Bezgotówkowa – jak dołączyć?

Aby dołączyć do Programu Polska Bezgotówkowa i odebrać terminal płatniczy za darmo na 12 miesięcy, wystarczy wejść np. na stronę internetową https://www.polcard.pl/polska-bezgotowkowa/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy, który się tam znajduje. Po wysłaniu zgłoszenia, skontaktuje się z Tobą przedstawiciel First Data Polcard, w celu przedstawienia indywidulanej oferty współpracy. Jeśli spełnisz wszystkie kryteria, umożliwiające uczestnictwo w Programie, wówczas będziesz mógł podpisać umowę, np. ze wspomnianym już First Data Polcard, który bierze udział w Programie Polska Bezgotówkowa. Umowa będzie Cię obowiązywać przez minimum 12 miesięcy. Warto podkreślić, że podpisując umowę z First Data Polcard, można skorzystać z atrakcyjnych zasad współpracy, takich jak np. terminal za 1 zł miesięcznie w kolejnym roku, czy pakiet usług dodatkowych (funkcja ładowania DCC, logo, Cash back) za 0 zł!

Polska Bezgotówkowa – terminale First Data Polcard

Terminale płatnicze First Data Polcard dają przedsiębiorcom wiele korzyści, wśród których najważniejsze to:

• skrócenie kolejek;
• szybsza i sprawniejsza obsługa klientów;
• zmniejszenie liczby pomyłek przy kasie (terminale są z nią zintegrowane);
• większe zyski, ponieważ klienci, którzy decydują się płacić za zakupy kartą lub telefonem, chętniej wydają więcej pieniędzy.

Uczestnictwo w Programie Polska Bezgotówkowa niesie za sobą wiele korzyści – nie tylko finansowych.
Dzięki terminalom płatniczym, a tym samym możliwości dokonywania płatności bezgotówkowych, zbudujesz wizerunek nowoczesnej firmy, która dobrze wie, jak dbać o swoich klientów. Co więcej, klienci, którzy mogą w danym miejscu zapłacić kartą lub telefonem, dużo chętniej do niego wracają i z reguły wydają więcej, ponieważ ogranicza ich ilość gotówki w portfelu.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design