Jak dobrać nastrojowe fototapety do kawiarni?

Data dodania: 7 kwietnia 2017
redro.pl/fototapety/przeznaczenia/do-kawiarni/

Kawiarnia to nie od parady miejsce, które kojarzy się wszystkim ze swoistą kulturą. Przychodzimy do niego głównie po to, by spotkać się z kimś, posiedzieć chwilę przy filiżance smacznego napoju, porozmawiać kulturalnie. Często przychodzimy tam na randki, bowiem miejsca te zapewniają spokój, którego ciężko szukać w gwarnym mieście. Jeśli zarządzasz takim miejscem, to wiesz z całą pewnością, jak istotną kwestią jest nastrój.

Zapytaliśmy o to eksperta z http://www.myloview.pl:

Kawiarnia nie może być jak sklep: nie wolno jej krzyczeć „wejdź tutaj, wejdź tutaj”. Musi wysyłać subtelny przekaz w świat za pomocą obrazów, słów, fototapet. Gość sam ma się zastanawiać, jakim cudem tu trafił, a urzeczony pięknem miejsca, w którym się znalazł, powinien zechcieć tam zostać. Właśnie dlatego należy wybrać odpowiednie fototapety do kawiarni.

Zobacz fototapety do kawiarni

Jeśli nie mamy większego pomysłu, możemy iść w subtelny, wymowny deseń ziaren kawy, parujących filiżanek, ewentualnie zdań motywacyjnych. Musimy jednak dostosować je do ogólnej barwy, jaką przyjęliśmy w danym pomieszczeniu. Jeśli mamy do czynienia z barwami jasnymi, wystrzegamy się raczej wyjątkowo jaskrawych, wyrazistych fototapet.

Randkowe fototapety do kawiarni

Jeśli nasz przybytek jest miejscem częstych schadzek zakochanych, powinniśmy zainwestować w takie fototapety do kawiarni, by, niczym w „Małej Syrence”, stworzyć nastrój godny księżniczki i księcia. W tym celu dobieramy odpowiednie barwy – ciepłe, przyjemne, dobrze się kojarzące. Jeśli mamy już odpowiednio osobiste zakątki dla poufnych rozmów, możemy dodać tam jakąś subtelną fototapetę – na przykład taką, która przedstawia rozłożyste drzewo.

Jeśli w dodatku zdecydujemy się na 3D, będzie to wyglądało naprawdę interesująco, zakochani bowiem poczują się jakby właśnie pili kawę w dzikiej głuszy z całym romantyzmem za tym idącym – za to bez komarów i wilgoci. Należy unikać pójścia w kicz, serduszka i różowe barwy. Chociaż wielu osobom kojarzy się to z zakochanymi, prawda jest taka, że co najwyżej spodoba się to tylko części kobiet, o mężczyznach nawet nie wspominając. Fototapety do kawiarni muszą raczej mówić samą sobą „tutaj możesz w spokoju popatrzeć w oczy swojej drugiej połówce i powiedzieć jej, co ci leży na sercu”. Bardzo dobrym pomysłem na aranżację będzie więc motyw łąki.

Fototapety 3D sprawią, że kawiarnia stanie się większa

Chociaż co do zasady zależy nam bardziej na przytulności, niż na poczuciu wielkiej przestrzeni, to jednak odpowiednio dobrane iluzje optyczne mogą uczynić kawiarnię bardzo atrakcyjną.

Wyobraźmy sobie następującą scenerię. Rynek miasta, kawiarnia położona gdzieś na uboczu, gość siada do stolika, obok którego znajduje się wielka, kolumnowa fototapeta. W ten sposób zdaje on sobie sprawę, że znalazł się w starym mieście, gdzieś zupełnie indziej, i właśnie pije kawę. To nadaje szczególnego nastroju, przypominającego starą Europę, gdzie na zakurzonych od pyłu historii ulicach ludzie tłoczą się w kawiarenkach, popijając pyszne napoje na gorąco. Powiedział nam ekspert z Myloview. Równie dobrym pomysłem będzie motyw gór, a także iluzje optyczne różnego rodzaju, które nie tylko wzbudzą zainteresowanie, ale optycznie powiększą miejsce, w którym się znajdujemy. Tym niemniej, należy pamiętać, żeby nie pójść w przesadę – goście mają tylko odczuć pewną zabawę zmysłami, nie należy ich z kolei odstraszyć, jeśli wybrane przez nas fototapety do kawiarni będą znajdować się na każdym kroku.

Musimy zastanowić się więc zarówno nad barwą, jak i nad umiarem. Pamiętajmy też: głównym odpowiedzialnym za atmosferę jesteśmy my. Jeśli gość będzie dobrze obsłużony, to wystrój stanie się wisienką na torcie.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design