Inwestorzy z branży hotelarskiej chętniej sięgają po franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 lipca 2012
Kategoria:

Best_Western_Premier_Katowice_Hotel

Inwestorzy z branży hotelarskiej zaczęli w ostatnim czasie chętniej sięgać po franczyzę. Czy rzeczywiście przynosi im ona wymierne korzyści?

Na pewno nie wszystkim. Nie brakuje bowiem hoteli, które po kilku latach działania w sieci wycofywały się z niej, np. hotel Murowanica z Zakopanego czy Mazurkas z Ożarowa Mazowieckiego, które zrezygnowały z działania pod szyldem Best Western.

Z drugiej strony liczne są także przypadki multifranczyzobiorców, a więc inwestorów, którzy po przyłączeniu jednego obiektu do sieci decydowali się to samo zrobić z kolejnymi. PUHIT S.A. wkrótce po włączeniu w marcu ubiegłego roku pierwszego hotelu do sieci Best Western zdecydował się na zakup licencji na dwa kolejne obiekty. Spółka PBG Erigo, właściciel Hampton by Hilton w Świnoujściu planuje kolejną inwestycję we współpracy z tą siecią, tym razem w Poznaniu. Porty Lotnicze i ich spółka córka Port-Hotel także wydają się być zadowolonymi franczyzobiorcami. Od lat prowadzą Courtyard by Marriott przy warszawskim Okęciu, a teraz inwestują w Renaissance by Marriott oraz dwa obiekty Hampton by Hilton.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram