Inwestor finansowy pozyskany

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Inwestor finansowy pozyskany

Spółka Piotr i Paweł pozyskała inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners z notowanej na warszawskiej giełdzie grupy Capital Partners. 

Sfinalizowana umowa inwestycyjna wchodzi w życie niezwłocznie, gdyż nie wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Zaspokojenie potrzeb naszych klientów oraz zapewnienie stabilności relacji z partnerami biznesowymi i instytucjami finansowymi jest dla nas priorytetem. Niespodziewane w branży ograniczenie przez ubezpieczycieli limitów na transakcje między sieciami handlowymi a dostawcami w naturalny sposób zwiększyło zapotrzebowanie na kapitał obrotowy także w naszym przypadku oraz wymusiło rozpoczęcie prac nad zwiększeniem efektywności operacyjnej. Dlatego jestem przekonany, że pozyskanie kompleksowego wsparcia ze strony TFI Capital Partners jest kolejnym kamieniem milowym w historii naszego rozwoju” - powiedział właściciel sieci Piotr i Paweł Piotr Woś.

Jak podano w komunikacie, sieć Piotr i Paweł kontynuuje też proces wyboru inwestora strategicznego. Proces ten jest ze swej natury wieloetapowy, a jego finalizacja wymaga zgody rynkowego regulatora. Sieć Piotr i Paweł zebrała wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych i obecnie trwają już procesy due diligence, po których nastąpi wybór inwestora.

Puste półki 

Od kilku tygodni klienci sklepów Piotr i Paweł donosili na oficjalnej stronie sieci na Facebooku o problemach z dostępnością niektórych towarów. Podkreślali, że część z nich jest układana w umiejętny sposób, tak by ukryć braki. Firma już złożyć wniosek o sanację, który szybko wycofała.

Robert Krzak, członek rady nadzorczej sieci sklepów Piotr i Paweł w rozmowie z Business Insider Polska przekonywał, że sytuacja w supermarketach wkrótce wróci do normy, a braki na sklepowych półkach są zjawiskiem przejściowym. Sieć supermarketów z niecierpliwieniem czeka na zbliżające się święta wielkanocne, w nadziei na handlowe żniwa.

Piotr i Paweł to polska sieć supermarketów, licząca obecnie 145 supermarketów w całej Polsce. Sieć osiągnęła w roku 2016 obrót na poziomie 2,23 mld zł.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram