Intersport uniknął kary

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 stycznia 2014
Kategoria:
Intersport

Intersport

UOKiK nie ukarze sieci Intersport za praktyki ograniczające konkurencję. Urząd od września 2012 sprawdzał, czy Intersport działając wspólnie i w porozumieniu z firmą Sport&Freizeit ustalał ceny sprzętu marki Fischer.

Analizowane przez UOKiK działania polegać miały na ustalaniu detalicznych cen odsprzedaży sprzętu i akcesoriów narciarskich marki Fischer. Co ciekawe - Urząd odstąpił od karania Intersportu, jednak Sport&Freizeit musi zapłacić 122 tys. zł kary.

Trzeba pamiętać, że Intersport ma na karku jeszcze jedną sprawę - UOKiK sprawdza, czy wraz z wyłącznym dystrybutorem sprzętu i akcesoriów narciarskich marki Nordica (firmą Fordex) dopuścił się nielegalnej zmowy cenowej, przez co ceny produktów były zawyżane.

Za tego typu działania przedsiębiorcom grożą im kary w wysokości do 10% przychodu z roku poprzedniego. A Intersport w 2012 sprzedał za ponad 230 mln zł.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram