Internetowe sieci franczyzowe mają przyszłość

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 września 2009
Kategoria:
ecommerce_fotka.jpg
ecommerce_fotka.jpgSklepy internetowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność, zarówno u klientów robiących w nich zakupy, jak i u przedsiębiorców, którzy w ten sposób mogli dotrzeć do szerokiego grona nabywców.

Jak wynika z najnowszych badań "E-commerce w Polsce" autorstwa Gemiusa rynek ten w Polsce rośnie w tempie 30-50 proc. rocznie i przez kilka kolejnych lat będzie się dynamicznie rozwijał. W 2008 roku Polacy na zakupy przez internet wydali ok. 10 mld zł. Było to o ponad 35 proc. więcej niż w roku 2007. - W tym roku obroty handlu w internecie, sklepów i aukcji, przekroczą 15 mld zł – podał Gemius.

Z trendu tego korzystają z roku na rok kolejni przedsiębiorcy. W marcu decyzję o uruchomieniu pierwszej internetowej sieci franczyzowej podjął działający dotychczas na terenie Łodzi i okolic internetowy sklep e-food.pl. Docelowo zakupy w e-food.pl mają być możliwe we wszystkich miastach wojewódzkich. Sieć z żywnością e-food.pl chce, aby ich usługa stała się dostępna w każdym dużym mieście w Polsce. Rozpoczęły się poszukiwania partnerów. Franczyzobiorcy e-food.pl otrzymają dowolność w doborze asortymentu, tak aby elastycznie reagować na potrzeby swoich klientów. Oferta firmy skierowana jest do właścicieli tradycyjnych sklepów spożywczych, którzy chcą rozszerzyć swoją dotychczasową działalność o sprzedaż internetową. Według zapewnień firmy, umowa franczyzowa skonstruowana jest w sposób pozwalający zachować niezależność.

FwP , 10 września 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram