Intermarché wprowadza produkty eko i bio marek własnych

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 lipca 2014
Kategoria:
Intermarche wprowadza produkty eko i bio marek własnych; Foto: Intermarche

Intermarche wprowadza produkty eko i bio marek własnych; Foto: Intermarche

Sieć Intermarché wzbogaciła asortyment o linie przyjaznych środowisku produktów higienicznych, pielęgnacyjnych, a także chemii piorącej i czyszczącej. Produkty z tych kategorii są pierwszymi w Polsce sygnowanymi własną marką w tym segmencie rynku.

Nowe produkty oferowane przez supermarkety Intermarché dzielą się na dwie grupy: Eco i Bio. Ta pierwsza obejmuje przyjazne środowisku produkty chemii piorącej i czyszczącej. Są one w wysokim stopniu biodegradowalne lub umożliwiają oszczędność energii i wody. Produkowane są w systemie zrównoważonym pod względem ekologicznym oraz społecznym, uwzględniającym ochronę lasów. Produkty te sygnowane są europejskim znakiem ekologicznym Ecolabel.

Z kolei linia Bio obejmuje produkty kosmetyczne i higieniczne oraz artykuły pielęgnacyjne dla niemowląt i dzieci. Składniki produktów tej linii w co najmniej 95% pochodzą z rolnictwa ekologicznego. Co więcej, nie zawierają w sobie szeregu komponentów takich jak substancje z roślin genetycznie modyfikowanych czy sztuczne substancje zapachowe. Opakowania obu linii produktów ulegają biodegradacji lub nadają się do recyklingu.

Prowadząc codzienną działalność nieustannie zachęcamy naszych klientów do wspólnego dbania o środowisko. Niedawno informowaliśmy o uruchomieniu stacji do ładowania pojazdów elektrycznych przy naszym sklepie w Świnoujściu, natomiast dziś możemy pochwalić się pierwszymi w Polsce liniami produktów Eco i Bio dostępnymi pod marką własną. Wprowadzenie do oferty supermarketów Intermarché nowych artykułów wpisuje się w naszą politykę dbałości o środowisko i zachęca klientów do zwracania uwagi na kwestie związane z ekologią – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

W skład linii Apta Ecologic (Eco) wchodzą m.in. produkty do prania oraz środki i płyny czyszczące, w których zastosowano rozwiązania zmniejszające negatywny wpływ na środowisko. Przykładowo, kapsułki oraz płyn do prania zawierają środki czynne pochodzenia roślinnego, a stosowanie ich zgodnie z zaleceniami dawkowania przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia wody, produkcji odpadów i zużycia energii.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram