Intermarché wkracza do galerii handlowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 listopada 2010
Kategoria:
Intermarche_WabrzychRealizację nowej strategii sieć rozpoczęła od Wałbrzycha. Zapowiada kolejne otwarcia w tego typu lokalizacjach.

- W lutym, kiedy objąłem stanowisko prezesa Grupy Muszkieterów, wspólnie z zarządem zdecydowaliśmy się zmienić naszą strategię i postanowiliśmy, że sieć Intermarché na szeroką skalę zawita do galerii handlowych. Cieszę się, że na efekty tej decyzji nie trzeba było czekać długo. Otwieramy pierwszy supermarket w galerii handlowej – powiedział Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Został on uruchomiony w Galerii Victoria w Wałbrzychu, zajmuje powierzchnię 2 tys. mkw. i działa pod szyldem Intermarché Super. Sklep zatrudnia 80 osób i jest to 25. punkt sprzedaży sieci w województwie dolnośląskim oraz 151. w Polsce. Jest to jednocześnie pierwszy supermarket sieci funkcjonujący w centrum handlowym. Ulokowanie go w Wałbrzychu jest też delikatnym wyjściem poza założoną wielkość miejscowości, w których lokowane są supermarkety sieci. Przypomnijmy bowiem, że Intermarché chce się rozwijać głównie w miastach do 70 tys. mieszkańców. Wałbrzych zaś liczy ponad 100 tysięcy. Wiadomo już także, że jednym z kolejnych kroków w realizacji nowej strategii będzie otwarcie na początku przyszłego roku Intermarché w Galerii Leszno.

W nowym markecie w Wałbrzychu zastosowano nowatorski układ i ujednoliconą ekspozycję produktów. Sklep specjalizuje się w artykułach świeżych, takich jak owoce, warzywa, nabiał, pieczywo, wędliny oraz mięso. Wyposażony jest również we własną piekarnię i wędzarnię. W sprzedaży dostępne są zarówno produkty pod markami własnymi, jak również artykuły innych producentów. Ponadto w Intermarché zakupić można produkty delikatesowe z Francji, takie jak wina, słodycze, kawy i kosmetyki.

Oprócz sieci Intermarché Grupa Muszkieterów jest także organizatorem sieci sklepów typu dom i ogród Bricomarché, których obecnie w naszym kraju działa 71. Właścicielami łącznie 222 placówek należących do obu sieci jest ponad 170 niezależnych polskich przedsiębiorców.

Na podobnej zasadzie działa inna francuska sieć supermarketów obecna w Polsce - E.Leclerc, która świętuje w tym roku 15-lecie działalności w naszym kraju. Obecnie liczy 16 hipermerketów i 25 supermarketów. W tym roku przejęła sieć Billa od niemieckiej firmy REWE. Tym samym po raz pierwszy w praktyce tzw. wielkiej dystrybucji w Polsce stowarzyszenie niezależnych handlowców - jest nim E.Leclerc - przejęło tzw. sieć zintegrowaną i przekształca ją w niezależne przedsiębiorstwa, stowarzyszone na zasadach partnerstwa. Obecnie na ukończeniu jest rebranding sklepów, w 2011 roku ma natomiast nastapić przekazanie ich w ręce postulantów - obecnych dyrektorów.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram