Intelektualnie.pl nadal dąży do 80 oddziałów

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 stycznia 2011
Kategoria:
Intelektualnie_-fotoW ubiegłym roku firmie nie udało się powiększyć liczby franczyzobiorców czterokrotnie. Jednak jej podwojenie także można uznać za sukces.

- Obecnie mamy podpisanych już ponad 40 umów franczyzowych. Przed oficjalnym rozpoczęciem działalności wymagamy od naszych trenerów przeprowadzenia dwóch bezpłatnych szkoleń, najczęściej odbywają się one w domach dziecka. Część partnerów jeszcze nie dopełniła tej formalności, dlatego w sieci funkcjonuje na razie 25 oddziałów - mówi Marcin Matuszewski, właściciel Intelektualnie.pl.

Uważa on, że ubiegły rok sieć może zaliczyć do bardzo udanych. - Otoczenie rynkowe i kryzys nie miały większego wpływu na naszych franczyzobiorców. Osiągali oni coraz wyższe przychody w związku z tym, że ich biznesy wchodziły w fazę większej dojrzałości, a oni sami potrafili coraz sprawniej przekuwać swoją wiedzę i pozyskiwane na bieżąco doświadczenie w kolejne sukcesy - wyjaśnia Marcin Matuszewski.

Intelektualnie.pl to ogólnopolska sieć trenerów szkolących w zakresie szybkiego czytania i technik pamięciowych. Koszt przystąpienia do sieci to niespełna 5 tys. zł, w tej kwocie mieści się licencja, szkolenie oraz kaucja. Firma cały czas dąży do osiągnięcia liczby ok. 80 franczyzobiorców, która pozwoli jej na obecność we wszystkich kluczowych lokalizacjach. Pułap ten chciała osiągnąć już w 2010 roku.

- Zgłoszeń i zapytań mieliśmy dużo. Nasza franczyza jest jedną z najtańszych na rynku, co na pewno przyciąga osoby szukające pomysłu na własny biznes. Nie staramy się jednak zachęcać wszystkich za wszelką cenę. Wręcz przeciwnie, w ostatnim czasie coraz uważniej selekcjonujemy franczyzobiorców, uświadamiając im, że nie jest to działalność dla każdego. Zależy nam na osobach, które chcą rozwijać się w branży szkoleniowej, lubią tę pracę i są zdeterminowane, by odnieść sukces - wyjaśnia Marcin Matuszewski.

Liczy on na to, że w tym roku jego firmie uda się zrealizować założony wcześniej plan dotarcia do poziomu 80 oddziałów w całej Polsce. Intelektualnie.pl prowadzi także rozmowy na temat sprzedaży pierwszej licencji masterfranczyzowej na jeden z krajów Europy Zachodniej.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram