Intax – pośrednicz w finansach

Data dodania: 14 listopada 2013
Autor: Redakcja
Kategoria:
MICROCASH INTAX

Microcash Intax jest niezależnym operatorem usług pośrednictwa pieniężnego. Placówki Microcash to punkty obsługi bankowej, w których klient może zapłacić rachunki, wziąć kredyt, założyć konto, doładować kartę telefoniczną czy skorzystać z usługi Western Union.

Franczyza pod marką Intax ruszyła w październiku 2004. Firma była pierwotnie jedną pojedynczą agencją należącą do dzisiejszego prezesa spółki. Był to jednocześnie pierwszy prywatny punkt opłat w Krakowie. Pół roku później powstał pomysł na rozwój sieci franczyzowej tego typu punktów.

Obecnie w sieci działa 517 punktów. Najlepiej rozwinięta jest w małopolskim – jest tam 108 placówek, ale znajdują się one w każdym województwie.

Firma jako pierwsza w kraju już 10 lat temu wprowadziła informatyczny system płatności masowych. Jak mówi Jan Potępa z Intaksu, było to wtedy największe wyzwanie. - Trzeba było spiąć bank i franczyzobiorcę odpowiednim programem. To nie było w tamtych czasach takie proste. Pierwszy program był dość siermiężny w porównaniu z dzisiejszym, który jest bajecznie prosty i dosłownie prowadzi za rękę – twierdzi.

Oferta franczyzowa polega na przekazaniu swoistego know-how oraz całego systemu płatniczego wraz ze stosownymi umowami bankowymi, platformą płatniczą i wieloma dodatkowymi usługami. Intax oprócz przyjmowania płatności dysponuje możliwością doładowania telefonów komórkowych, sprzedaje fundusze emerytalne, złoto oraz posiada spory market ubezpieczeniowy. Według Jana Potępy oferta budzi duże zainteresowanie franczyzobiorców: - Nasi partnerzy współpracując z nami posiadają naprawdę spory wachlarz usług do zaoferowania swoim klientom. Franczyzobiorcy z całego kraju pukają do nas, aby swoją działalnością podpiąć się do systemu Intax.

Idealnymi franczyzobiorcami są dla Intaksu przedsiębiorcy, którzy pracowali lub pracują obecnie w branży pośrednictwa pieniężnego - agencje PKO, WBK lub innych operatorów rynku pieniężnego. Jak zapewnia przedstawiciel firmy, każdy przedsiębiorca po szkoleniu może prowadzić punkt pośrednictwa finansowego.

Franczyzobiorca otrzymuje przede wszystkim know-how, specjalny czytnik kodów kreskowych, pieczątkę oraz materiały reklamowe. Microcash Intax może mu również sprzedać w preferencyjnych cenie komputery czy inny niezbędny sprzęt informatyczny.

Do otwarcia punktu nie są potrzebne duże środki. Przy spełnieniu odpowiednich warunków można zmieścić się w kwocie nawet 1 tysiąca złotych. Opłata wstępna to 3580 zł, bieżąca – 200 zł. Intax nie pobiera opłat marketingowych. Intax deklaruje pomoc w zakresie promocji i reklamy, wizualizacji i wyposażenia punktów, obsługi klienta oraz bezpieczeństwa.

Więcej szczegółów w naszej bazie sieci franczyzowych oraz stronie Intax.

KB

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram