InPost rozwinął sieć na Mazowszu i w Wielkopolsce

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 listopada 2010
Kategoria:
InpostW najbliższym czasie planuje położyć większy nacisk na rozwój franczyzowych Punktów Obsługi Klienta w dwóch kolejnych regionach - w woj. warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.

W punktach InPost oraz InPost Finanse, w zależności od przyjętej specjalizacji, można zakupić znaczek pocztowy oraz nadać list bądź przesyłkę lub opłacić rachunki oraz wziąć kredyt czy kupić doładowanie telefoniczne. Zgodnie z przyjętą strategią na 2010 rok, która zakładała zwiększenie dostępności usług przede wszystkim w województwach wielkopolskim i mazowieckim, oferta InPost i InPost Finanse pojawiła się w kolejnych 30 miastach Polski. Strategicznymi punktami na mapie sieci POK-ów InPost Finanse były Poznań i Warszawa, gdzie otwarto 40 nowych placówek.

W sumie oferta InPost dostępna jest już w 900 Punktach Obsługi Klienta zlokalizowanych w 230 miejscowościach, co oznacza, że firma zrealizowała swój plan na 2010 rok. A niewykluczone, że to jeszcze nie koniec otwarć. InPost cały czas prowadzi rozmowy z kolejnymi kandydatami na franczyzobiorców.

- Sieci franczyzowe, w oparciu o które działa InPost, to popularna i sprawdzona metoda prowadzenia biznesu. Nowym franczyzobiorcom zapewniamy szkolenia w zakresie sprzedaży, licencjonowane oprogramowanie do prowadzenia usług finansowych oraz bieżące doradztwo w sprawach dotyczących oferty firmy InPost oraz programów realizowanych przez spółkę np. programy lojalnościowe. Prowadzenie działalności pocztowej jest rozwiązaniem opłacalnym również w okresie dekoniunktury. Skorzystanie z naszej oferty może bowiem wygenerować, w stosunku do propozycji operatora narodowego dodatkowe oszczędności na poziomie nawet 30-40 proc. - mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

Rosnąca dynamicznie liczba doręczanych listów i przesyłek pokazuje, że coraz więcej osób i firm przekonuje się do usług prywatnego operatora. W I półroczu 2010 roku spółka dostarczyła około 66 mln przesyłek wobec ponad 26,2 mln w okresie analogicznym 2009 roku, co daje około 11 mln przesyłek miesięcznie i oznacza wzrost wolumenu doręczeń o 151,9 proc. rok do roku. Na koniec 2010 roku liczba doręczanych przez InPost listów ma wzrosnąć do 14-16 mln miesięcznie.

Natomiast za pośrednictwem InPost Finanse w październiku 2010 przeprowadzonych zostało niemal 51 tys. przelewów, a miesięcznie roznoszonych jest średnio około 15 tys. przekazów pieniężnych.

- Szacujemy, że do końca 2011 roku liczba miejscowości, w których spółka będzie świadczyć usługi dla odbiorców indywidualnych wzrośnie do 450, a dla instytucjonalnych do 6000. W planach InPost jest wzmocnienie obecności w  kolejnych województwach: warmińsko-mazurskim oraz zachodniopomorskim - dodaje Rafał Brzoska.

Oferta InPost to jedna z najtańszych franczyz na rynku. Uruchomienie punktu InPost lub InPost Finanse to zazwyczaj inwestycja rzędu kilku tysięcy złotych. Przychody franczyzobiorcy stanowi prowizja od sprzedanych usług.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram