InPost idzie w teren 

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 listopada 2014
Kategoria:
InPost idzie w teren; Foto: listonosz InPost

InPost, największy prywatny operator pocztowy w Polsce wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł. Dwuletnia umowa, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2015 roku, obejmuje dostarczanie przesyłek zwykłych, rejestrowanych, ekspresowych oraz za potwierdzeniem odbioru zarówno w obrocie krajowym i zagranicznym, jak również paczek i przesyłek kurierskich. 

Usługa będzie realizowana na rzecz 273 jednostek terenowych KRUS: Centrali, 16 oddziałów regionalnych i 256 placówek terenowych rozlokowanych na terenie całego kraju. Łącznie w ciągu dwóch lat InPost zrealizuje dla KRUS około 22,5 mln przesyłek. W przetargu uczestniczyły dwa podmioty - oferta InPost została wybrana jako najkorzystniejsza.

KRUS już od kilku lat stosuje mądrą strategię dopuszczania do przetargów publicznych kilku oferentów i nie wprowadzania ograniczających czy wręcz zaporowych zapisów w SIWZ. Dzięki temu wybiera najkorzystniejsze oferty w oparciu o zdrową konkurencję i tym samym oszczędza miliony złotych w ramach środków publicznych. Taka zasada powinna być wdrażana przez wszystkich zamawiających, którzy odpowiadają za rozsądne gospodarowanie pieniędzmi Polaków – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Grupa Integer.pl od kilku lat świadczy także usługi dostarczania przekazów pieniężnych na rzecz regionalnych oddziałów KRUS - m.in. w Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie, Częstochowie. Firma InPost Finanse należąca do Grupy Integer.pl wygrała szereg przetargów w tym obszarze, oferując najkorzystniejszą cenę i wysoką jakość usług.

Dzięki temu instytucje publiczne mogą oszczędzić miliony złotych. Przykładowo w przypadku ZUS, gdzie w przetargu startował tylko jeden oferent ze względu na ograniczające zapisy SIWZ stawka za jeden przekaz sięgnęła aż 5,95 zł. Tymczasem w tych przetargach, gdzie składanych jest kilka konkurencyjnych ofert, cena za jeden przekaz obniża się nawet do 2,70 zł (w tym przypadku oferowana przez Pocztę Polską, świadczącą te same usługi na rzecz ZUS). Łatwo policzyć, że to stawka niższa aż o 50%, a oszczędność dla ZUS mogłaby sięgnąć około 120 mln zł rocznie.

INK 

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram