Inmedio, CCC, Rossmann i Apart hitami centrów handlowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 października 2014
Kategoria:
Inmedio, CCC, Rossmann i Apart hitami centrów handlowych; Foto: freeimages.com

Inmedio, CCC, Rossmann i Apart hitami centrów handlowych; Foto: freeimages.com

Jakie marki można najczęściej spotkać w polskich centrach handlowych? Najwięcej punktów ma Inmedio, CCC, Rossmann, Apart oraz Reserved - wynika z analizy opracowanej przez Colliers International w ramach współpracy z PRCH (Polska Rada Centrów Handlowych). 

Na koniec pierwszej połowy 2014 r. w ośmiu największych aglomeracjach Polski oraz w siedmiu miastach regionalnych (liczących od 200 tys. do 400 tys. mieszkańców) funkcjonowało łącznie 229 nowoczesnych obiektów handlowych. Znajdowało się w nich ponad 16,4 tys. sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych. Wśród najemców posiadających największą liczbę placówek zdecydowanie wyróżnia się sieć salonów Inmedio (obecna jest ona w 72% analizowanych centrów handlowych). Na kolejnych pozycjach znalazły się: CCC - salony obuwnicze tej sieci znajdują się w 64% centrów, Rossmann - sklepy tej sieci można spotkać w 49% centrów oraz Apart i Reserved, które posiadają swoje sklepy w 46% obiektów.

Z przeprowadzonych analiz wynika, że w polskich centrach handlowych najliczniej występują sklepy z branży mody (29%). Następne znaczące grupy najemców to: punkty usługowe (14%) oraz gastronomiczne (10%), a także sklepy oferujące obuwie i galanterię skórzaną, których udział w strukturze najemców wynosi 9%. Licznie występują także sklepy z branży zdrowia i urody (8%) oraz z biżuterią i akcesoriami (5%).

Rozkład procentowy najpopularniejszych branż jest podobny zarówno w przypadku centrów handlowych zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach, jak i w miastach o populacji od 200 do 400 tys. mieszkańców. Warto jednak zwrócić uwagę na nieco wyższy udział (średnio o około 4%) najemców z branży mody w przypadku miast regionalnych – zauważa Agnieszka Luścińska, analityk w dziale doradztwa i badań rynku w Colliers International.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram