ING Nationale - Nederlanden liderem franczyzowych placówek ubezpieczeniowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 stycznia 2008
Kategoria:

Kolejne dwa lokale franczyzowe sieci zostały uruchomione w Straszynie i Wrocławiu.

Obecnie ING Nationale - Nederlanden posiada już 13 placówek i zapowiada otwarcia kolejnych. Na przestrzeni najbliższych miesięcy planowane są lokale m. in. w Wolbromiu, Ostrowcu Świętokrzyskim i Warszawie.
W placówkach franczyzowych można przede wszystkim kupić ubezpieczenie na życie, przystąpić do funduszu emerytalnego ING, zainwestować w fundusze inwestycyjne, a także zaciągnąć kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego.
"Franczyza jest dla nas bardzo istotną formą rozwoju kanałów sprzedaży, która pozwala na zacieśnienie więzi z najlepszymi przedstawicielami ubezpieczeniowo – finansowymi, poprzez współpracę na zasadach partnerstwa" – informuje Rien Hermans, członek zarządu ING Nationale – Nederlanden Polska S.A.

Dotychczas strategia rozwoju rynku ubezpieczeń w Posce zakładała budowanie przez firmy sieci agentów lub powstawanie oddziałów własnych. Franczyza w firmach ubezpieczeniowych jest stosunkowo nowym pomysłem i dopiero od kilku miesięcy niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe decydują się na budowę sieci placówek franczyzowych (poza ING Nationale – Nederlanden dotychczas z siecią franczyzową wystartował Allianz i Generali). Koncepcja ING, w przeciwieństwie do działań konkurencji zakłada poza sprzedażą produktów ubezpieczeniowych, również sprzedaż produktów bankowych z oferty Grupy ING, co daje dodatkową przewagę konkurencyjną na rynku.

Kamila Kierzek, 21 stycznia 2008

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram