Im więcej agentów, tym większe zyski

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 października 2011
Kategoria:

WGNJeśli w danym biurze obroty generuje więcej niż 3 doradców ds. nieruchomości, to przedsiębiorca może liczyć na średni miesięczny przychód powyżej 30 tys. zł – wynika z analiz WGN Nieruchomości.

WGN to obecnie największa sieć agencji nieruchomości w kraju działających na zasadzie franczyzy. Liczy jeden oddział centralny we Wrocławiu oraz 75 prowadzonych przez franczyzobiorców.

- Posiadaliśmy wcześniej swoje oddziały w strategicznych punktach Polski, jednak zdecydowaliśmy się na rezygnację z ich prowadzenia na rzecz oddziałów franczyzowych.  Wierzymy w rozwiązanie franczyzowe z całym przekonaniem. Z jednej strony chcemy, aby kolejni przedsiębiorcy mieli szansę na czerpanie satysfakcji z prowadzenia z sukcesem własnej firmy. A z drugiej strony mamy pewność, że nic nie zastąpi właściciela, który dogląda spraw na miejscu, przyjmuje rolę managera i zarządza, wspierając i motywując zespół do efektywnego działania – wyjaśnia Leszek Michniak, prezes WGN.

Od początku tego roku do sieci dołączyło 14 jednostek, a do końca bieżącego roku może otworzyć się jeszcze kilkanaście kolejnych. Koszt uruchomienia takiej działalności wiąże się  przede wszystkim z otwarciem biura oraz zatrudnieniem doradców ds. nieruchomości.

- Aby zagwarantować sukces przedsięwzięciu, należy wybrać lokal na parterze, przy ciągu komunikacyjnym, z łatwym dostępem do parkingu. Jego powierzchnia minimalna powinna wynosić ok. 35 mkw. Ta przestrzeń zapewni bezpieczeństwo i komfort pracy doradcom oraz klientom. Trudno wycenić to przedsięwzięcie, gdyż wiemy jak nikt, do jakiego stopnia potrafią się różnić ceny wynajmu lub kupna lokalu w zależności od miejscowości czy usytuowania w obszarze danego miasta – wyjaśnia Leszek Michniak.

Na wynik finansowy wpływa przede wszystkim aktywność samego franczyzobiorcy oraz zatrudnionych w jego biurze osób, a także ich liczba. - Z  naszych kilkuletnich analiz w skali kraju wynika, że jeśli w danym biurze obroty generuje więcej jak 3 doradców ds. nieruchomości, to przedsiębiorca może liczyć na średni miesięczny przychód powyżej 30 tys. zł – ujawnia prezes WGN.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram