Im się udało: Zrobić biznes na zabawkach

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 grudnia 2010
Kategoria:
ToyPlanet_M1_PoznanW przypadku franczyzobiorcy z Gorzowa idealnie sprawdził się model biznesu proponowany przez Toy Planet: inwestycja rzędu 200 tys. zł, zwrot po ok. dwóch latach. A do tego w miarę systematycznie rosnące, mimo kryzysowego wahnięcia, obroty.

Planując otwarcie sklepu, Mariusz Czekierda z Gorzowa Wielkopolskiego, wcale nie myślał o sklepie z zabawkami. Podstawą było dla niego wynajęcie lokalu w budowanej wówczas i dobrze zapowiadającej się Galerii Askana. A jednocześnie szukał biznesu franczyzowego, który mógłby tam poprowadzić wraz z wspólnikiem.

- Wybór Toy Planet był trochę przypadkowy. Osoby prowadzące firmę Creator, która jest właścicielem tej sieci, są moimi znajomymi. Kilkakrotnie do nich dzwoniłem, prosząc o porady dotyczące najmu lokalu w centrum handlowym. Wówczas firma nie miała jeszcze oferty franczyzowej, ale okazało się, że właśnie ją przygotowuje. Gdy jej właściciele dowiedzieli się, że szukamy franczyzodawcy, zaproponowali nam, byśmy otworzyli Toy Planet. Przeanalizowaliśmy ich ofertę i uznaliśmy, że będzie to dobry pomysł - relacjonuje Mariusz Czekierda.

Bycie pierwszym franczyzobiorcą często może rodzić wątpliwości i kojarzyć się z ryzykiem. Pan Mariusz swojej decyzji jednak nie żałuje.

- Przez cały czas funkcjonowania sklepu jestem zadowolony z obrotów i zysków, jakie generuje. Oczywiście zdarzają się miesiące słabsze jak styczeń czy luty, co wynika z cyklu koniunkturalnego w tej specyficznej branży. Niemniej każdy okres podsumowań kończyliśmy na plusie - mówi.

Na co należy zwrócić uwagę, otwierając sklep z zabawkami? W jakim zakresie franczyza ułatwia tą działalność? Czy jest szansa, że placówka od razu będzie rentowna, czy tez należy mieć zapasowy kapitał na pierwsze miesiące działalności? Przeczytaj cały wywiad.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram