Im się udało: Zarobić z Majstrem

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 marca 2011
Kategoria:

Majster_foto-1

Sprzedaż materiałów budowlanych to trudna, konkurencyjna i stosunkowo niskorentowna branża. Jak się udało odnieść w niej sukces osobie, która nie miała z nią wcześniej do czynienia?

- Nigdy wcześniej nie prowadziłem działalności w branży budowlanej, aczkolwiek od dłuższego czasu miałem takie plany. Franczyza pozwoliła mi je zrealizować. Nie jest to łatwa branża i jako człowiek, który nie miał z nią wcześniej do czynienia, z pewnością na początku popełniłbym wiele błędów, a te zapewne wiązałyby się z kolejnymi kosztami. Wsparcie doświadczonego franczyzodawcy - Składów Vox - pozwoliło mi ich uniknąć - opowiada Jarosław Sobieraj, franczyzobiorca sieci Majster, który prowadzi sklep w Cieszynie od kwietnia 2010 roku.

Zamiast błędów przyszedł sukces, i to bardzo szybko. - Inwestycja w sklep zwróciła się po 9 miesiącach - mówi Jarosław Sobieraj. Mowa o kwocie ponad 100 tys. zł, bowiem ok. 20-30 tys. zł pochłonęły prace wukończeniowo-adaptacyjne w budynku, zaś 80 tys. zł netto trzeba było wydać na zatowarowanie oraz przygotowanie ekspozycji.

Mimo to Pan Jarosław radzi z dużą ostrożnością podchodzić do tego typu inwestycji. - Nie jest to biznes, który, mówiąc potocznie, sam się kręci, ale w dzisiejszych czasach takich biznesów chyba już nie ma. Zawsze trzeba włożyć dużo pracy w to, by odnieść sukces. Podstawą do tego będzie oczywiście też właściwa ocena lokalnego rynku i dobre wstrzelenie się z konkretną ofertą - wyjaśnia.

Przeczytaj cały wywiad.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram