Im się udało: Szkoła językowa pozwala zarobić

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 stycznia 2011
Kategoria:
Moose_Centrum_Jezykow_ObcychWystarczy koncept wypełniający niszę na lokalnym rynku, a także ambicja, upór oraz wsparcie doświadczonej firmy. Przekonała się o tym franczyzobiorczyni sieci Moose z Kłodzka.

Martyna Czerwik uruchomiła franczyzowy oddział sieci szkół językowych Moose w Kłodzku ponad cztery miesiące temu, wraz z początkiem września 2010 roku. Początkowo sama wykonywała wszystkie prace, by nie ponosić dodatkowych kosztów. Oddział jednak tak prężnie się rozwija, że dziś zatrudnia już 8 lektorów oraz uruchamia oficjalne, stacjonarne biuro, choć szkoła jest mobilna i nie narzuca wymogu posiadania tego rodzaju placówki.

– Początki nie były dla mnie najłatwiejsze, miałam sporo obaw, czy się uda. Ale już w październiku, czyli w drugim miesiącu po uruchomieniu oddziału moje obawy zniknęły. Pojawili się klienci, musiałam zatrudnić dodatkowych lektorów i byłam zadowolona z osiąganych wyników finansowych. Do końca roku uzyskałam zwrot zainwestowanych środków, czyli ok. 12 tys. zł – opowiada Martyna Czerwik w rozmowie z portalem FranczyzawPolsce.pl.

Zapowiada jednocześnie, że nadal zamierza rozwijać firmę. – W trakcie początkowych rozmów z przedstawicielami sieci zastanawialiśmy się nad tym, na jaki obszar powinnam zakupić licencję. I ostatecznie ustaliliśmy, że będzie to cały powiat kłodzki, który zamieszkuje ok. 160 tys. osób. Myślę, że potencjał samego Kłodzka mógłby się okazać niewystarczający. Wierzę, że również odniosłabym sukces, ale zdecydowanie na mniejszą skalę, a mnie od początku zależało na prowadzeniu trochę większej działalności. Prowadzenie działalności na większym obszarze to większe wyzwanie logistyczne. Niemniej polecam taki wybór wszystkim osobom, które chcą prowadzić taką działalność i posiadają zdolności organizacyjne – mówi Martyna Czerwik.

Pani Martyna posiada wiele cech potrzebnych przedsiębiorcy takich jak właśnie zdolności organizacyjne, ambicja, upór czy też wiara w sukces. Niemniej nie miała wcześniej doświadczenia w tej roli, pracowała bowiem jako nauczycielka języka angielskiego. Dlatego przyznaje też, że bez wsparcia franczyzodawcy jej start z własnym biznesem mógłby być dużo trudniejszy.

Przeczytaj cały wywiad.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram