Im się udało: sukces mimo braku doświadczenia

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 maja 2010
Kategoria:
Nowakowski_Goraco_PolecamSieć sklepów piekarniczych Gorąco Polecam Nowakowski dopiero w ubiegłym roku rozpoczęła pozyskiwanie franczyzobiorców. Jako pierwsza zgłosiła się Katarzyna Michniewska-Szmidt, której firma przekazała placówkę własną.

 

 

– Początki były dla nas niełatwe z powodu braku doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej oraz tej konkretnej działalności. Niemniej dzięki pomocy centrali sieci w dość krótkim okresie zaczęliśmy osiągać planowane i oczekiwane zyski – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Katarzyna Michniewska-Szmidt, która od października ubiegłego roku prowadzi sklep Gorąco Polecam Nowakowski na warszawskim Ursynowie.

Mimo że dostała od sieci gotową działającą placówkę, zdecydowała się zmienić jej lokalizację. Zwolnił się bowiem lokal obok, który miał większy metraż. Jego adaptacja do potrzeb sieci kosztowała ok. 40 tys. zł. – Niewątpliwie jednak fakt, że przejęliśmy działającą już placówkę ułatwił nam sprawę, chociażby pod tym względem, że punkt posiadał już swoich klientów i potencjał do wykorzystania – podkreśla Katarzyna Michniewska-Szmidt. Jej zdaniem, zmiana właściciela poprawiła funkcjonowanie placówki, co jest zasługą osobistego nadzoru właścicieli nad nią.

Dzień Pani Katarzyny zaczyna się teraz o 5.30, o tej godzinie bowiem trzeba zacząć wypiek pieczywa, by o 7 rano móc otworzyć dobrze zaopatrzony sklep. Na tym opiera się przewaga konkurencyjna sklepów Gorąco Polecam Nowakowski – oferują one pieczywo pierwszej świeżości, często jeszcze gorące. – Oficjalnie sklep jest zamykany o godz. 19, lecz trzymamy się zasady obsługi do ostatniego klienta i ostatniej bułki. Spóźnialscy są szczęśliwi, że nie odchodzą z kwitkiem – zawsze wieczorem coś jeszcze mogą kupić – podkreśla Pani Katarzyna.

Przeczytaj cały wywiad.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram