Im się udało: Przepis na... salon meblowy

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 sierpnia 2011
Kategoria:
abra_oswiecimPierwszy franczyzobiorca Abry, choć prowadzi działalność od niedawna, jest bardzo zadowolony z uzyskiwanych wyników.

Wojciech Malicki, współwłaściciel oświęcimskiej Abry, pierwszego franczyzowego sklepu tej sieci, nie miał doświadczenia w meblarstwie, ani nawet w handlu. Przyznaje jednak, że są to ważne aktywa, dlatego inwestycję zrealizował razem ze szwagrem, który takowe doświadczenie posiadał. Wspólnymi siłami i nakładami rzędu 130-150 tys. zł netto uruchomili sklep przy ul. Kolbego - najbardziej znanej ulicy z artykułami budowlanymi i wyposażenia wnętrz w mieście.

- Na pewno da się taki sklep otworzyć znacznie niższym kosztem, wiele zależy od stanu wyjściowego lokalu. Ten, który my wybraliśmy, wymagał sporych prac i sporych nakładów, ale bardzo zależało nam na tej lokalizacji - wyjaśnia Wojciech Malicki.

Podkreśla, że na każdym etapie inwestycji mógł liczyć na bardzo duże wsparcie ze strony franczyzodawcy.

- Oczywiście nie ze wszystkiego musieliśmy korzystać i w pewnych kwestiach zdecydowalismy się na samodzielność. I tak np. moglismy skorzystać z ekipy budowlanej polecanej przez Abrę do adaptacji lokalu, ale postanowiliśmy znaleźć ją samodzielnie. Bardzo ważnym wsparciem były dla nas natomiast plany adaptacji salonu, a także analizy finansowe naszego przedsięwzięcia - mówi.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram