Im się udało: Nagrodzona cierpliwość

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 marca 2011
Kategoria:
QUQ_main_photo

QUQ_main_photo

Adam Chmielewski dziś ma już cztery sklepy Quiosque, choć początki działalności pierwszej placówki wcale nie rokowały nadziei na to, że uda mu się odnieść taki sukces.

Pan Adam swój pierwszy sklep Quiosque otworzył w 2004 roku w Mińsku Mazowieckim. Jak sam przyznaje, początki były ciężkie, bowiem przez rok placówka nie uzyskała rentowności.

- Robiłem wszystko, by tę sytuację zmienić. Wiem, że wiele osób na moim miejscu po prostu zamknęłoby sklep. Ale dziś wiem, że gdybym to zrobił, popełniłbym wielki błąd. Obecnie sklep w Mińsku jest jednym z najlepiej funkcjonujących. Pokazuje to, jak ważna w biznesie jest wytrwałość i wiara w to, że sukces w końcu przyjdzie. Na szczęście już w przypadku kolejnych placówek moja cierpliwośc nie była wystawiana na takie próby. Wszystkie pozostałe sklepy były praktycznie od samego początku rentowne. Aczkolwiek warto podkreślić, że były to już inne czasy, rynek i sama marka mocno się rozwinęły. O sukces było więc łatwiej - opowiada Adam Chmielewski, który obecnie posiada także jeden sklep Quiosque w Wyszkowie oraz dwa w Warszawie.

Zauważa on, że realia prowadzenia takiej działalności w mniejszym mieście znacząco róznią się od tych, jakie można zaobserwować w stolicy.

- W przypadku mniejszego miasta, jak Wyszków, wystarczy mniejsza powierzchnia, nie trzeba tam także wpłacać kaucji za wynajem, więc taka inwestycja może zamknąć się w 100 - 120 tys. zł. Zwrot z inwestycji w tym przypadku uzyskałem w 1,5 roku. W dużym mieście, takim jak Warszawa na inwestycję trzeba zabezpieczyć minimum 200 tys. zł, wliczając w to kaucję.  Nie uzyskałem jeszcze zwrotu z inwestycji w moje warszawskie sklepy. Spodziewam się, że nastąpi to po okresie od 2 lat do 2,5 roku - opowiada.

Podkreśla też, że sporym problemem w przypadku stolicy może być skompletowanie zaufanego zgranego zespołu pracowników. Może to potrwać nawet pół roku, co oznacza, że sam właściciel musi się w tym czasie bardziej angażować w pracę placówki.

Przeczytaj cały wywiad.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram