Im się udało: Chce mieć nie jeden, ale sześć Butików

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 czerwca 2010
Kategoria:

Butik_Photo_2Do sieci Butik Your New Style przystąpił dopiero w tym roku, a już ma dwa sklepy. I na tym nie zamierza poprzestać. Pan Marek Opala inwestuje szybko, choć zastanawiał się długo, bowiem przez dwa lata obserwował sieci sklepów odzieżowych.

- Jeszcze do 2008 roku prowadziłem własną działalność, byłem producentem odzieży. Ale z czasem biznes szedł coraz gorzej. Zacząłem rozglądać się za innymi możliwościami w branży. Siłą rzeczy zainteresowałem się franczyzą, poznałem wszystkie sieci, które działają w galeriach handlowych. Obserwowałem przez dwa lata, jakie mają kolekcje, czy towar jest sprzedawany, czy sklepy nie są likwidowane – opowiada Marek Opala.

Z siecią Butik Your New Style zetknął się ponad rok temu w Zakopanem. - Moja żona z córką weszły do sklepu i błyskawicznie znalazły tam coś dla siebie, tak samo znajomi. Wtedy zacząłem się uważnie przyglądać rozwojowi Butiku. Okazało się, że mają bardzo dobry, zróżnicowany towar w przystępnych cenach, cały czas jakieś promocje i duży ruch w sklepach. To mnie przekonało – wspomina.

Dziś Marek Opala prowadzi już dwa sklepy: w Pabianicach i Zabrzu otwarte odpowiednio w marcu i maju tego roku. W każdy musiał zainwestować średnio ok. 100 tys. zł. Kiedy oczekuje zwrotu z inwestycji? - Upłynęło jeszcze za mało czasu, żeby móc to przewidzieć. Myślę jednak, że sprzedaż będzie dobra, a kolejne sklepy, które planuję otworzyć w przyszłym roku, chciałbym już uruchomić, korzystając z pieniędzy zarobionych na dotychczasowych inwestycjach - wyjaśnia. Docelowo Pan Marek chciałby bowiem prowadzić 5-6 sklepów Butik, które planuje otworzyć w ciągu dwóch lat.

Przeczytaj cały wywiad.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram