Im się udało: Był klientem, został franczyzobiorcą

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 kwietnia 2010
Kategoria:
S_Plus_saska_kepaWłaściciel salonu S Plus na warszawskiej Saskiej Kępie z branżą samochodową związany jest od lat i wielokrotnie korzystał z usług tej firmy zanim sam zdecydował się uruchomić własny salon z naprawami typu smart.

Doświadczenie w branży nie jest jednak, jego zdaniem, niezbędne. - Ja je posiadam, niemniej sądzę, że jak ktoś już prowadził działalność nawet z innej dziedziny, to może sobie poradzić. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na dobór lokalizacji i pracowników – mówi Piotr Machczyński, który został drugim franczyzobiorcą S Plus, sieci salonów specjalizujących się w naprawach samochodów typu smart oraz auto detailingu.

Największym problemem w początkowym okresie działalności było dostosowanie się pracowników do tempa pracy obowiązującego w salonach S Plus. - Naszą ideą jest, by świadczyć usługi od ręki, czyli w praktyce w 2-3 godziny. Na początku pracownicy, mimo szkoleń, nie wyrabiali się. Trzeba było wtedy łagodzić sytuację, by klienci się nie denerwowali. Przyczyny tych problemów były dwojakie – częściowo była to kwestia nieodpowiednich pracowników, co sprawiło, że z niektórymi musieliśmy się rozstać, a częściowo była to kwestia nabrania wprawy i praktyki. Teraz nie mamy już opóźnień – zapewnia Piotr Machczyński.

Główna zaleta współpracy? - Na pewno ropoznwalność marki i dobre know-how, fakt, że S Plus promuje tego typu usługi i są one coraz częściej poszukiwane przez klientów. Bardzo istotną zaletą jest też ogólnopolska umowa, jaką zawarł S Plus z PZU, dotycząca likwidacji w salonach S Plus drobnych szkód z ubezpieczenia – mówi Machczyński.

Przeczytaj cały wywiad.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram