IKEA zainwestuje w miejskie sklepy

Data dodania: 23 sierpnia 2018
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Nowa strategia szwedzkiego giganta zakłada otwieranie sklepów w centrach miast.

 Kilka miesięcy temu do informacji publicznej podano, że Ikea zmienia strategię otwierania swoich sklepów, które mają być mniejsze i zlokalizowane w centrum miasta, tak by każdy klient mógł do nich dotrzeć. I tak pod koniec sierpnia został otwarty sklep w Madrycie – Ikea Goya, który to już wpisuje się w nową strategię. Sklep jest znacznie mniejszy o powierzchni 2,3 tys. m² i ma w ofercie ok. 1 tys. towarów. Produkty, których klient nie znajdzie w sklepie, może zamówić w internecie i je na miejscu odebrać. Ikea Goya jest największym sklepem nowego formatu.

Na tym nie koniec. Szwedzki gigant zamierza uruchomić kolejne sklepy tego typu w Wiedniu, Londynie, Nowym Jorku, Sztokholmie, Szanghaju i Paryżu.

Nie oznacza to jednak, że Ikea całkowicie zrezygnuje ze swoich flagowych wielkopowierzchniowych marketów. Będą nadal powstawać, jak chociażby ostatnio otwarty sklep w Indiach.

Ikea ma obecnie 400 sklepów na całym świecie.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram