Ibiza Ice Cafe z gorszymi wynikami i bez nowego lokalu

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 sierpnia 2010
Kategoria:
ibiza_ice_cafePrace adaptacyjne nad otwarciem lodziarni w Starym Browarze trwały zbyt długo i najemca wypowiedział spółce umowę. Niestety działające już lokale też nie radziły sobie ostatnio zbyt dobrze.

Ibiza Ice Cafe, notowana na New Connect sieć lodziarnio-kawiarni opublikowała dziś wyniki finansowe za pierwsze półrocze. Przychody spółki w tym okresie wyniosły tylko 210,5 tys. zł wobec 470 tys. zł przed rokiem. IIC powiększyła także stratę netto do 670 tys. zł wobec 500 tys. zł przed rokiem.

Wyniki sprzedażowe spółki za pierwsze półrocze są przede wszystkim rezultatem funkcjonowania jednego lokalu we Wrocławiu. Drugi został otwarty dopiero w maju w poznańskim centrum handlowym Malta. Trzeci zaś ruszył na początku lipca i zlokalizowany jest na wrocławskim Rynku. Jak informuje spółka, oprócz opóźnień w otwarciach na słabsze niż zakładano wyniki wpływ miał szereg niezależnych od niej czynników jak powódź oraz żałoba narodowa po prezydencie Polski.

Wiadomo już także, że spółka nie otworzy w najbliższym czasie czwartego, zapowiadanego lokalu. Miał być on zlokalizowany w poznańskim Starym Browarze. Początkowo otwarcie było planowane na czerwiec. Realizacja inwestycji znacząco się jednak przeciągnęła. Spółka poinformowała wczoraj, że z tego powodu nastąpiło rozwiązanie umowy najmu lokalu, a ona sama rozpoczęła czynności likwidacyjne obejmujące projekt związany z tą lokalizacją.

Inwestorzy giełdowi bardzo negatywnie zareagowali na informacje o wynikach i rozwiązaniu umowy. Dziś wczesnym popołudniem akcje spółki traciły ponad 13 proc. W stosunku do dnia debiutu ich cena jest niższa o prawie 50 proc.

Przypomnijmy, że Ibiza Ice Cafe zadebiutowała na New Connect w marcu tego roku. Wcześniej, w styczniu przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 1,2 mln zł na rozbudowę sieci lokali własnych oraz stworzenie sieci franczyzowej. IIC ma bowiem zamiar rozwijać się poprzez franczyzę. Jednak żeby zachęcić franczyzobiorców do udziału w projekcie, będzie niewątpliwie musiała popracować nad poprawą wyników lokali własnych.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram