Ibiza Ice Cafe debiutuje i rozmawia z franczyzobiorcami

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 marca 2010
Kategoria:
ibiza_ice_cafeW przyszłym tygodniu na rynku New Connect zadebiutuje Ibiza Ice Cafe, która buduje w całej Polsce sieć lodziarnio-kawiarni. Firma zdradza pierwsze szczegóły, jak będzie funkcjonowała jej sieć franczyzowa.

- Nasza strategia oparta jest na dynamicznym rozwoju sieci, a tym samym na osiąganiu jak największych dochodów zarówno z lokali własnych jak i franczyzowych. Przy czym wiele zaproponowanych rozwiązań ma na celu maksymalizację efektu synergii. W planach mamy m.in. budowę dużych lokali produkcyjnych, które będą zaopatrywać inne mniejsze lokale (własne i franczyzowe). Z jednej strony pozwoli to na redukcję kosztów otwieranych lokali, z drugiej strony skupi to działania produkcyjne w jednym miejscu, co będzie ważne zarówno z punktu widzenia logistyki jak i ekonomii produkcji – wyjaśnia Tomasz Haligowski, prezes Ibiza Ice Cafe.

Aktualnie pod tą marką funkcjonuje lokal we Wrocławiu, otwarty w maju 2009 roku, który stanowi jednocześnie centrum kompetencyjne. Docelowo w tym roku spółka zamierza uruchomić co najmniej 3 nowe lokale własne. Dwa z nich na pewno będą mieściły się w Poznaniu: w galerii Malta oraz w Centrum Sztuki i Biznesu - Stary Browar. Obecnie trwają także rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami. - Jeszcze niedawno wielu potencjalnych partnerów wstrzymało decyzje odnośnie do przystąpienia do sieci w związku z niepewną sytuacją gospodarczą. Obecnie powróciliśmy do tych rozmów i staramy się nadrobić ten czas - mówi Tomasz Haligowski.

Ibiza Ice Cafe prognozuje, że spożycie lodów w Polsce nadal będzie rosło. Obecnie jeden mieszkaniec naszego kraju zjada średnio 3,5 l rocznie, podczas gdy w Czechch jest to 5 l, w Skandynawii – 10 l, a w USA – aż 22 litry na osobę. - Takie warunki stwarzają dobry klimat do budowy tego typu sieci w Polsce – podkreśla Tomasz Haligowski. Polski rynek lodów jest wart już 1 mld zł rocznie, a kawy – 4 mld zł. Oba rozwijają się w średniorocznym tempie na poziomie 10 proc.

Głównym akcjonariuszem Ibiza Ice Cafe jest fundusz Privilege Capital Management S.A. W styczniu spółka przeprowadziłą prywatną emisję akcji z której pozyskała 1,2 mln zł na dalszą rozbudowę sieci lokali własnych oraz stworzenie sieci franczyzowej. W przyszłym tygodniu wejdzie na New Connect, dzięki czemu potencjalni franczyzobiorcy będą mogli śledzić regularnie raportowane wyniki spółki.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram