Hurtownie Sorens Partner w nowej odsłonie

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 lutego 2010
Kategoria:

sorensKlienci sieci hurtowni odzieży używanej i outlet Sorens będą mogli  wybierać asortyment z wieszaków zamiast kupować gotowe pakiety. Pierwsza tego typu placówka startuje w Starogardzie Gdańskim. Sorens od tego roku oferuje franczyzobiorcom także nowy, tańszy model współpracy.

Na 200 metrach kwadratowych hurtowni w Starogardzie Gdańskim cała kolekcja outlet oraz second hand wywieszona będzie na wieszakach. Placówka rusza już w najbliższy poniedziałek, 1 marca. - Nadal będzie obowiązywała zasada zakupu hurtowego po cenach pakietowych. Natomiast pakiet taki klient hurtowni Sorens Partner będzie mógł skomponować samodzielnie. Dotychczas sprzedawaliśmy, podobnie jak inne hurtownie, odzież w gotowych pakietach. Oczywiście klient mógł przejrzeć ich zawartość, nie mógł jej natomiast zmieniać. Musiał kupić cały pakiet, nawet jeśli podobało mu się np. tylko 70 proc. znajdujących się z nim ubrań. Zasada zakupu „z wieszaka” obowiązywać będzie w przypadku odzieży używanej oraz outlet – wyjaśnia Marcin Uliński,dyrektor marketingu z firmy Sorens.

Drugą nowością w sieci Sorens Partner jest zmiana systemu franczyzowego, polegająca na wprowadzeniu sprzedaży depozytowej. Ma to przyspieszyć rozwój sieci, bowiem bariera wejścia w ten biznes będzie niższa niż dotychczas – nie będzie trzeba płacić za zatowarowanie. Wszystkie ubrania do momentu ich sprzedaży będą stanowiły własność sieci. Niesprzedana odzież będzie wycofywana z hurtowni, a franczyzobiorca nie będzie musiał za nią płacić.  Nowe dostawy będą się odbywały co tydzień.

Nowy model placówek, który od początku będzie funkcjonował w Starogardzie Gdańskim – depozyt oraz ubrania na wieszakach – zostanie też wkrótce wdrożony w istniejących już hurtowniach: w Bydgoszczy, Poznaniu, Tychach i Warszawie. - Naszym celem jest posiadanie po jednej hurtowni Sorens Partner w każdym województwie. Liczymy na to, że w tym roku uda się je uruchomić we wszystkich regionach, w których jeszcze nie jesteśmy obecni. To jest bardzo dobry moment na otwieranie biznesu związanego z używaną odzieżą, cieszy się ona obecnie w Polsce bardzo dużym powodzeniem – mówi Marcin Uliński.

Na uruchomienie hurtowni Sorens Partner potrzebny jest lokal o wielkości 200-500 mkw. oraz kapitał początkowy rzędu od 20 do 30 tys. zł, przede wszystkim na pokrycie kosztów adaptacji lokalu oraz promocji startowej. Opłata wstępna wynosi tylko 500 zł, a miesięczna 300 zł.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram