Hotelowy gigant wejdzie do Polski

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 marca 2011
Kategoria:
Super_8

Super_8

Wyndham podpisał umowę przewidującą otwarcie minimum 10 hoteli Super 8 w naszym kraju w ciągu 5 lat. Grupa ma już ponad 7200 hoteli w 65 krajach, co czyni ją największą firmą hotelarską na świecie.

Za rozwój sieci na polskim rynku ma być odpowiedzialna firma Colliers International, jedna z największych międzynarodowych firm doradczych specjalizująca się w rynku nieruchomości. Do podpisania umowy między Wyndham Hotel Group oraz Colliers International doszło 8 marca podczas Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego dla branży hotelarskiej w Berlinie. W imieniu Colliers podpisał ją Alex Kloszewski.

Kloszewski znany jest m.in. ze sprowadzenia do Polski marki Intercontinental oraz pełnienia funkcji dyrektora generalnego warszawskiego pięciogwiazdkowca przez pierwsze trzy lata jego funkcjonowania na rynku. Był on także założycielem fundacji Warsaw Destination Alliance, która promuje Warszawę na świecie jak cel turystyki biznesowej. Obecnie Alex Kloszewski jest szefem działu inwestycji w sektorze hotelarskim w polskim oddziale Colliers.

Firma znana jest już w branży hotelarskiej w Polsce m.in. z negocjowania umów franczyzowych oraz podjęcia się roli zarządcy hoteli przy niektórych projektach realizowanych w ramach sieci Holiday Inn oraz Hilton. Teraz podjęła się wprowadzenia na polski rynek zupełnie nowej marki Super 8. Cel to otwarcie minimum 10 obiektów w 5 lat.

Super 8 to marka hoteli ekonomicznych, odpowiadająca standardowi 1,5-2 gwiazdek. Najbardziej znana jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie działa ok. dwóch tysięcy hoteli tej sieci. Najczęściej są to obiekty przydrożne. W cenie noclegu goście otrzymują dostęp do internetu oraz śniadanie. Alex Kloszewski, udzielając niedawno wywiadu dla czasopisma branżowego "Hotelarz", w którym zapowiadał wprowadzenie marki Super 8 do Polski, podkreślił, że są to inwestycje niskonakładowe i powinny być zyskowne już przy 35 proc. obłożenia.

Super 8 będzie pierwszą marką z grupy Wyndham, która pojawi się na polskim rynku. Portfolio grupy tworzą także takie marki jak m.in. Wyndham Hotels and Resorts, Ramada, Days Inn, Wingate by Wyndham, TRYP by Windham, Howard Johnson Travelodge oraz Knights Inn. W sumie firma dysponuje liczbą ok. 7200 hoteli posiadającymi ponad 600 tys. pokoi. Sam Wyndham bezpośrednio zarządza tylko kilkoma najbardziej prestiżowymi obiektami. Pozostałe działają na zasadzie franczyzy - ich właścicielami i operatorami są zewnętrzne podmioty.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram