Hotel Bristol po renowacji znalazł się w elitarnej grupie

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 stycznia 2013
Kategoria:
Hotel_Bristol_w_Warszawie

Po wielkiej renowacji wnętrz Hotel Bristol został pierwszym polskim obiektem w portfolio najbardziej luksusowych hoteli świata.

Po pieczołowitej renowacji, której koszt wyniósł 50 milionów złotych, Hotel Bristol, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Warszawy, dołączył do grupy hoteli najwyższej światowej klasy – The Luxury Collection Hotels & Resorts. Należący do firmy Starman Poland obiekt, noszący obecnie nazwę Hotel Bristol, to pierwszy luksusowy hotel w Polsce, który dołącza do tej grupy, a także wyjątkowe miejsce, w którym artystyczna atmosfera i dziedzictwo kulturalne łączą się ze współczesną elegancją i szykiem.

Junior_Suite_sypialniaDołączenie Hotelu Bristol do The Luxury Collection stanowi element strategii grupy, która systematycznie poszerza swoje portfolio o najbardziej wyjątkowe hotele w kluczowych lokalizacjach. W ostatnim czasie do grupy dołączyły m.in. ośrodki Lilianfels i Echoes w australijskim Blue Mountains, czy Metropol Palace w stolicy Serbii, Belgradzie.

„Polska jest krajem o ogromnym dziedzictwie historycznym, a także szybko rozwijającym się rynkiem, zaś Warszawa stała się jednym z najbardziej pożądanych miejsc w Europie” – mówi Thomas Willms, Senior Vice President and Regional Director East and Central Europe w sieci Starwood Hotels&Resorts – „Dzięki dołączeniu tak znamienitego hotelu jak Bristol, portfolio The Luxury Collection ulega znaczącemu wzmocnieniu, odsłaniając bogactwo dziedzictwa kulturalnego Warszawy przed odkrywcami z całego świata i oferując im poziom stylu i luksusu, jakiego oczekują”.

Restauracja_Marconi_IHotel Bristol, założony w 1901 roku przez Ignacego Paderewskiego, słynnego kompozytora, pianistę-wirtuoza i premiera Rządu RP, był zawsze centrum życia kulturalnego warszawskiej śmietanki towarzyskiej i symbolem niezrównanej gościnności, docenianym zarówno przez najbardziej wymagających podróżników, jak i przez artystyczną elitę stolicy – stanowiąc most, łączący kulturę Polski z resztą świata. Hotel Bristol położony jest w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie – sąsiaduje z Pałacem Prezydenckim oraz z historycznym i eleganckim Traktem Królewskim.

The Luxury Collection® to grupa zrzeszającą ponad 80 najlepszych hoteli i ośrodków wypoczynkowych w ponad 30 krajach świata, w tętniących życiem miastach oraz najbardziej niesamowitych lokalizacjach na całym globie. W skład The Luxury Collection wchodzą nagradzane obiekty, które niezmiennie zapewniają gościom najwyższy standard, dzięki niezrównanej obsłudze, stylowi i klasie, przy jednoczesnym zachowaniu dziedzictwa i wyjątkowego charakteru każdego z hoteli. Wszystkie obiekty grupy – wiele z nich o wielowiekowej historii – są znane na całym świecie jako jedne z najlepszych.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram