Hotel Bristol ma nowych właścicieli

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 stycznia 2014
Kategoria:
Foto: www.hotelbristolwarsaw.pl

Foto: www.hotelbristolwarsaw.pl

Nie wiadomo tylko kto go kupił i za ile. Pośrednicząca w transakcji firma Jones Lang LaSalle określa nowych właścicieli jako "grupę międzynarodowych inwestorów". Bristol to bodaj najbardziej prestiżowy warszawski hotel.

Hotel Bristol został otwarty w 1899 roku. W latach 1981-93 był zamknięty z powodu złego stanu technicznego. W 2011 roku Orbis za 85 mln sprzedał hotel sieci Starwood, która wcześniej go dzierżawiła i nim zarządzała. Głównym powodem transakcji były znowu względy remontowe - Starwood zainwestował w remont 13 mln euro. Remont zakończył się na początku roku a Bristol dołączył do grupy The Luxury Collection, zrzeszającej najlepsze i najbardziej prestiżowe hotele na całym świecie. Prace renowacyjne nadzorował zespół ekspertów ds. zarządzania projektami z ramienia Jones Lang LaSalle.

Prace renowacyjne objęły 206 pokojów i apartamentów oraz tzw. części wspólne, czyli m.in. lobby, restaurację Marconi, Bar Kolumnowy, Salon Słowacki, korytarze oraz basen i część fitness.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram