Hiszpańska koncepcja idzie w Polskę

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 stycznia 2010
Kategoria:
novelloIlu Polaków skusi idea posiadania własnego salonu fotodepilacji? No+Vello właśnie ruszyło z rekrutacją franczyzobiorców. Firma ma na świecie już ponad 550 takich salonów.
 

Pierwszy salon No+Vello został otwarty w naszym kraju w połowie listopada ubiegłego roku we Wrocławiu. Kolejne powstały w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. A to dopiero początek ekspansji, z którą No+Vello dotychczas radziło sobie wyjątkowo dobrze. Wystarczy wspomnieć, że firma pierwsze swoje placówki uruchomiła w listopadzie 2007 r. w hiszpańskich miastach  Villanueva de la Cañada i Mostoles. W dwa lata później miała w całym kraju już ok. 425 salonów i ruszyła ze swoim projektem za granicę. Dziś ma w Hiszpanii już ok. 460 salonów, w Portugalii - 86 oraz trzy w Brazylii. A także wspomniane 6 w naszym kraju. Według zapowiedzi Gemy Olavarriety, dyrektor ds. rozwoju franczyzy w No+Vello, na koniec tego roku ma funkcjonować 650 punktów franczyzowych firmy w różnych zakątkach świata.

Oprócz wcześniej wymienionych krajów, firma rozpoczęła ostatnio także działalność w Bułgarii, Rumunii, Włoszech i Meksyku. Ale to nie jedyne kraje będące na celowniku sieci salonów fotodepilacji. - Celem na ten rok jest wejście na rynek dwunastu krajów, przede wszystkim w Ameryce Środkowej, Południowej i Europie - mówi José Antonio Altolaguirre, nowy dyrektor generalny marki. Porównuje on No+Vello do Zary, bowiem również jest ona hiszpańską marką, która osiągnęła sukces na całym świecie.

Potwierdzeniem sukcesu firmy No+Vello ma być fakt, że wielu dotychczasowych franczyzobiorców po uruchomieniu jednego salonu zdecydowało się na kolejny. - Około 40 procent naszych franczyzobiorców posiada przynajmniej po dwa salony, a spośród nich  40-50 proc. posiada po trzy salony - ujawnia Gema Olavarrieta. Aby wejść do sieci, należy ponieść koszt  wstępnej inwestycji w wysokości 120 tys. zł, która pokrywa m.in. sprzęt do fotodepilacji, umeblowanie i szkolenia. Lokal powinien mieć powierzchnię w granicach 35-55 mkw. i znajdować się w mieście liczącym przynajmniej 40 tysięcy mieszkańców. Cechą charakterystyczną salonów No+Vello jest to, że zabiegów fotodepilacji dokonują za stałą opłatą (obecnie w Polsce jest to 99 zł) bez względu na część ciała, która jest takiemu zabiegowi poddawana.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram