Hilton Worldwide : dwa nowe hotele powstaną w Krakowie.

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 grudnia 2012
Kategoria:

hilton_logoHilton Worldwide oraz krakowska firma Euro Hotele poinformowały o podpisaniu umowy franczyzowej dot. rozpoczęcia budowy hoteli DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center oraz Hampton by Hilton Kraków. Zakończenie dwumarkowej inwestycji planowane jest na 2014 rok.

Pierwszym hotelem Hilton Worldwide w Polsce był Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre otwarty w 2007 roku. Następne hotele powstały w Rzeszowie, Świnoujściu, Krakowie i Gdańsku. W ciągu kilku lat od otwarcia pierwszego obiektu w Polsce, liczba hoteli tej marki wzrośnie do 17. Tym samym Hiloton Worldwide udowadnia, że polski rynek to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów działania firmy w skali całej Europy.
.
Rozwój naszej działalności w Polsce zdecydowanie nabrał tempa. Cieszę się, że podpisaliśmy kolejna umowę, tym razem na rozpoczęcie budowy naszego pierwszego dwumarkowego obiektu w tym kraju. Uwzględniając siedem hoteli, które aktualnie są budowane w różnych miastach, liczba hoteli pod brandingiem Hilton, w ciągu najbliższych lat zwiększy się ponad dwukrotnie. Świadczy to tylko o popularności Hilton Worldwide zarówno wśród klientów, jak i potencjalnych partnerów - powiedział Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju w regionie Europy i Afryki.
.
DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center będzie oferował 224 pokoje i 2 254 mkw. powierzchni konferencyjno-bankietowej, obejmującej salę balową o powierzchni 933 mkw. i 17 mniejszych pomieszczeń konferencyjnych. W tym samym budynku, ale z osobnym wejściem i lobby, powstanie ekonomicznej klasy hotel Hampton by Hilton Kraków. W każdym ze 161 pokoi goście będą mieli zapewnioną najwyższą jakość obsługi i udogodnienia, które zaspokoją ich potrzeby niezależnie od tego, czy podróżują w celach turystycznych, czy służbowych
.
Oba hotele będą zarządzane przez polską spółkę Vision Hotel Management należącą do Satoria Group.
.
Cieszy nas, że będziemy zarządzać tym wyjątkowym, dwumarkowym obiektem budowanym w Krakowie przez Euro-Hotele. Jesteśmy przekonani, że oba hotele dzięki posiadanemu zapleczu marki Hilton przyczynią się w dużej mierze do zwiększenia liczby konferencji organizowanych w Krakowie i staną się nowym, ważnym punktem na europejskim rynku usług konferencyjnych - powiedział Wojciech Popis, dyrektor zarządzający Vision Hotel Management.
.
Obecnie w Polsce pod marką Hilton Worldwide działa 5 hoteli, 7 jest w trakcie budowy, natomiast kolejnych 12 jest w planach. Zgodnie z przewidywaniami w najbliższych latach znajdzie w nich pracę ok. 500 osób. Do aktualnie powstających hoteli należą: DoubleTree by Hilton Wrocław, DoubleTree by Hilton Łódź, DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Centre, Hilton Garden Inn Wrocław, Hilton Garden Inn Kraków Airport, Hampton by Hilton Kraków, Hampton by Hilton Warsaw Airport i Hampton by Hilton Gdańsk Airport. Niedawno Hilton Worlwide zapowiedział uruchomienie hotelu Hampton by Hilton Warsaw, który ma być największym obiektem tej marki w Europie.
.
Nowy obiekt powstanie w miejscu dobrze skomunikowanym z centrum Krakowa oraz starówką. Będzie również oddalony o niecałe 20 kilometrów od lotniska.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram