Handel rośnie w siłę

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 listopada 2016
Kategoria:
Foto: Posnania
W Polsce rośnie rynek nowoczesnej powierzchni handlowej.

W ciągu 11 miesięcy 2016 roku rynek nowoczesnej powierzchni handlowej powiększył się o 390 tys. m². Na polskim rynku zadebiutowały też nowe marki, m.in. Forever 21, MaxiBazar, Skechers i U.S. Polo Assn.

2017 roku oczekujemy kolejnych marek, m.in. & Other Stories z portfela H&M. Eksperci C&W zaznaczają, że powstają także nowe koncepty działających już sieci, np. Carrefour – supermarket segmentu premium czy Media Markt – placówki o wielkości ok. 2 tys. m² dopasowane do formatu małych obiektów handlowych na mniejszych rynkach.

W tym roku doszło też do wycofywania się z rynku znanych marek, które nie potrafiły szybko dopasować się do zmieniających się gustów klientów (np. Marks&Spencer). Działalność zakończyły również dwie popularne sieci spożywcze Alma i MarcPol.

Na koniec 2016 roku wielkość rynku nowoczesnej powierzchni handlowej w Polsce osiągnie ok. 13,9 mln m² (wliczając ok. 120 tys. m² planowane do końca grudnia). Zarówno w segmencie centrów, jak i parków handlowych obserwujemy stały trend rosnącego udziału powierzchni handlowej w mniejszych miastach (poniżej 100 tys. mieszkańców) w całości nowoczesnych zasobów za sprawą dynamicznego rozwoju sektora małych obiektów w formie tzw. strip mall.

W okresie od stycznia do listopada tego roku rynek nowoczesnej powierzchni handlowej powiększył się o 390 tys. m² (80% jako centra handlowe). Otwarto duże obiekty w głównych aglomeracjach (np. Posnania w Poznaniu, Galeria Metropolia w Gdańsku), jak i mniejsze w małych miastach (np. Galeria Glogovia w Głogowie, Galeria Wołomin w Wołominie).

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram