Hambuger wstrząsnął Watykanem

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 października 2016
Kategoria:
Foto: pixabay.com
Mc Donald's w Watykanie budzi kontrowersje

Perwersja, niemoralność - tak część watykańskich kardynałów określa pomysł otwarcia baru sieci McDonald's nieopodal bazyliki św. Piotra. Decyzja biznesowa wzbudziła święte oburzenie hierarchów.

Watykan jest jednym z kilku lub kilkunastu państw na świecie, gdzie do tej pory nie ma lub nie było jadłodani sieci McDonald's. Do tego grona należą m.in. Korea Północna, Kambodża, Nepal czy Wietnam. Administracja Watykanu zdecydowała się jednak zerwać z tą tradycją i wynająć powierzchnię amerykańskiej sieci. Lokal znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie bazyliki św. Piotra - w sumie jak większość budynków w Watykanie. Stolica Apostolska ma otrzymywać czynsz w wysokości 30 000 euro miesięcznie.

Najbardziej protestują duchowni, którzy zajmuja apartamenty w tym samym budynku. Kardynał Elio Sgreccia napisał w tej sprawie list do papieża. "Jest to kontrowersyjna i perwersyjna decyzja, która nie respektuje architektonicznych i urbanistycznych tradycji jednego z najbardziej charakterystycznych placów, widoku kolumnady św. Piotra, miejsca odwiedzanego codziennie przez tysiące pielgrzymów i turystów." - pisze purpurat. Dodaje, że ta decyzja biznesowa ignoruje kulinarne tradycje rzymskich restauracji. Nadmienia też, że "olbrzymie kanapki" serwowane w McDonaldsie rujnują zdrowie osób je spożywających a więc ta praktyka powinna zostać zakwestionowana.

Cóż, trochę racji może ma, ale zdaje się nie brać pod uwagę, że ceny w rzymskich restauracjach bywają wygórowane a w okolicach zabytków (w tym placu św. Piotra) bywają zdecydowanie przesadzone. Wielu pielgrzymów i turystów omija je szerokim łukiem, stołując się właśnie w "sieciówkach".

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram