Grupowe zwolnienia w sieci handlowej

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Grupowe zwolnienia w sieci handlowej

Tesco Polska planuje zwolnić do 400 osób - informują związkowcy z NSZZ "Solidarność". Zwolnienia grupowe mają się odbyć między 24 października a 30 listopada br.

- Przyczyną zwolnień grupowych jest reorganizacja zakładu pracy polegająca na zaprzestaniu wykonywania części działań specjalistycznych i administracyjnych lub ich znaczącej zmianie, co spowoduje konieczność zmniejszenia zatrudnienia w Biurze Głównym w Tesco (Polska) - napisano w piśmie przesłanym związkowcom.

Sieć poinformowała, jakimi kryteriami będzie się kierować, typując którzy pracownicy zostaną zwolnieni, a którzy nie. Tymi kryteriami będą: ocena roczna za rok finansowy 2016/2017, bieżąca ocena pracy, nominacja do puli talentów, nienaganny przebieg zatrudnienia w ostatnim roku pracy, znajomość języka angielskiego oraz trudna sytuacja osobista.

- O kolejności zwolnień decydować będzie okres zatrudnienia u pracodawcy oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy - napisało Tesco w liście do związkowców.

Sieć zapewnia, że wszystkim pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi zostanie zaoferowane „wsparcie w postaci pakietów informacyjno-doradczych”.

- Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, składane będą wypowiedzenia umów o pracę - informuje Tesco.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram