British American Tobacco inwestuje w sieć eSmoking World

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Największa europejska sieć sprzedaży papierosów elektronicznych CHIC Group dołączy do British American Tobacco.

British American Tobacco (BAT) inwestuje w eSmoking Word, lidera polskiego rynku i największą europejską sieć sprzedaży papierosów elektronicznych.
BAT zawarło warunkową umowę nabycia 100% udziałów CHIC Group, właściciela marki największej europejskiej sieci sprzedaży papierosów elektronicznych eSmoking World.

CHIC Group jest liderem polskiego rynku papierosów elektronicznych. Szacunkowe udziały firmy w krajowym rynku papierosów elektronicznych wynoszą ponad 60%. Firma jest właścicielem marki specjalistycznej sieci sprzedaży eSmoking World, liczącej obecnie ponad 800 punktów sprzedaży w całym kraju oraz największym dostawcą tej kategorii produktów dla polskich sieci sklepów detalicznych typu convenience.

Ponadto CHIC Group posiada własną fabrykę płynów nikotynowych (eSmoking Liquids), nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe (eSmoking Institute) oraz portfolio kilkunastu marek, m.in: Mild, Volish, P1, Provog, Cottien, LiQueen, drJack i Aromativ.
Podpisana umowa nabycia CHIC Group przez British American Tobacco wymaga akceptacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Rozszerzanie oferty produktów nikotynowych dla pełnoletnich palaczy jest priorytetem naszej globalnej strategii. Umowa nabycia CHIC Group ma zatem strategiczny i ekonomiczny sens. CHIC Group jest liderem w swojej kategorii, a jego potencjał, w tym zdolności produkcyjne w zakresie płynów nikotynowych, daje nam szybką możliwość skalowania biznesu na kluczowe rynki w Europie. Mocno zaangażowaliśmy się w rozwój produktów nikotynowych nowej generacji, już teraz mamy silne kompetencje i ofertę w tej kategorii. Mamy ambicje być liderem i potencjał CHIC Group wzmacnia naszą ofertę dla dorosłych palaczy na rynku, który jest dla nas strategiczne ważny - komentuje Nicandro Durante, BAT’s Chief Executive.

Natomiast Dawid Urban, prezes CHIC Group o umowie mówi tak:

- Europejska dyrektywa tytoniowa trwale powiązała branżę papierosów elektronicznych z globalnym rynkiem wyrobów tytoniowych. Współpraca z British American Tobacco jest optymalnym scenariuszem dalszego stabilnego rozwoju naszej firmy w tych warunkach. Umożliwi nam dostęp do unikalnego zaplecza naukowo-badawczego, globalnych marek i know-how jednej z największych firm branżowych na świecie. To znakomita perspektywa dalszego rozwoju eSmoking World na dynamicznie rosnącym rynku papierosów elektronicznych. Co ważne, wszystkie nasze cele i strategia pozostają niezmienne i będą realizowane przez dotychczasowy zarząd i kadrę zarządzającą CHIC Group.

BAT jest globalną grupą tytoniową, której marki obecne są na ponad 200 rynkach. Zatrudnia ponad 57 tys. pracowników na całym świecie, a w jej portfolio znajduje się ponad 200 marek, których konsumentem jest co ósmy z miliarda palaczy na świecie.  W 2014 roku Grupa osiągnęła skorygowany zysk z działalności operacyjnej w wysokości 5,4 mld GBP.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram