Grupa Piotr i Paweł pozyskała finansowanie

Data dodania: 20 marca 2018
Kategoria:
Foto: Piotr i Paweł
Grupa Piotr i Paweł pozyskała finansowanie

Sieć supermarketów z zabezpieczonym finansowaniem.

Właściciele sieci sklepów Piotr i Paweł podpisali wielostronne porozumienie z Bankiem Zachodnim WBK, ING Bankiem Śląskim i SGB Bankiem.

Przypomnijmy, że od niedawna 100% udziałów w sieci sklepów należy do funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners. Właściciele Piotra i Pawła zawarli wielostronne porozumienie z Bankiem Zachodnim WBK, ING Bankiem Śląskim i SGB Bankiem. Ma ono zapewnić finansowanie supermarketowej sieci znajdującej się w trakcie procesu poszukiwania inwestora strategicznego.

Na mocy tego porozumienia Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski zwiększają zakres finansowania, SGB Bank potwierdza stabilność limitów finansowych, a fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners zobowiązały się do podwyższenia kapitału sieci. Zawarta umowa określana jest przez TFI Capital Partners mianem kolejnego kroku stabilizującego sytuację po nieoczekiwanym w branży handlowej istotnym ograniczeniu przez ubezpieczycieli limitów na transakcje między sieciami a ich dostawcami.

Zawarte umowy z BZ WBK oraz ING wraz z pozyskaniem pod koniec lutego inwestora finansowego w postaci funduszy TFI Capital Partners wyposażają sieć Piotr i Paweł w gotówkę oraz instrumenty zabezpieczające możliwości prowadzenia działalności handlowej. Dzięki współpracy z bankami mamy czas na dostosowanie do nowej rzeczywistości, a zaufanie tych profesjonalnych instytucji finansowych do Piotra i Pawła powinno być kolejnym pozytywnym sygnałem dla ubezpieczycieli – mówi Robert Krzak, wiceprezes zarządu Grupy Piotr i Paweł.

Sieć Piotr i Paweł prowadzi od jesieni 2017 roku, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem i wraz z doradzającym jej Bankiem Zachodnim WBK, proces wyboru inwestora strategicznego. Proces ten jest ze swej natury wieloetapowy, a jego finalizacja wymaga zgody rynkowego regulatora. Sieć Piotr i Paweł zebrała wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych i obecnie trwają procesy due diligence, po których nastąpi wybór inwestora. Zamknięcie etapu procesu przed rozpoczęciem uzyskiwania zgody UOKiK planowane jest do końca bieżącego półrocza.

Obecnie w ramach ogólnopolskiej sieci handlowej Piotr i Paweł, której historia sięga 1990 roku, działa ponad 140 sklepów, a najbliższe otwarcia nowych nastąpią w Tychach i Trójmieście. Współtwórcami firmy są bracia Piotr i Paweł Woś, którzy w ramach polskiej firmy rodzinnej z małego lokalnego sklepu w Poznaniu stworzyli jedną z wiodących sieci supermarketów. Z kolei polska grupa Capital Partners w ramach działalności private equity od 15 lat inwestuje tylko w krajowe przedsiębiorstwa. Wspiera ich rozwój finansowo oraz angażuje się w ich działalność biznesową.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram