Grupa Open Finance rusza z franczyzą

Data dodania: 17 listopada 2017
Kategoria:
Foto: Open Finance
Grupa Open Finance rusza z franczyzą

Trzy mocne marki „pod jednym dachem” – Grupa Open Finance rozpoczyna budowę sieci franczyzowej.

Grupa Open Finance tworzy nowy model sprzedażowy oparty na franczyzie. Placówki partnerskie będą funkcjonowały pod trzema markami - największego pośrednika finansowego Open Finance, pośrednika nieruchomościowego Home Broker oraz brokera ubezpieczeniowego Open Brokers. Pierwsze oddziały franczyzowe zostaną uruchomione pod koniec stycznia 2018 roku.

W ciągu ostatnich miesięcy przedstawiciele Grupy Open Finance analizowali rynek franczyzy i badali nastroje przedsiębiorców jako anonimowy uczestnik, posługując się jedynie adresem strony – www.rentownafranczyza.pl. Zainteresowanie przerosło oczekiwania, gdyż już w pierwszym tygodniu funkcjonowania portalu zgłosiło się do przedstawicieli Grupy 150 partnerów z prośbą o kontakt w zakresie rozpoczęcia współpracy.

– Franczyza jest powszechnym modelem biznesowym na rynku już od wielu lat, mimo to nasz projekt jest unikatowy. Dajemy dostęp do aż 19 banków, 700 inwestycji deweloperskich, 35 tys. ofert nieruchomościowych w 20 największych portalach internetowych i 23 towarzystw ubezpieczeniowych pod „jednym dachem”. Nikt do tej pory nie połączył w takiej konfiguracji trzech światów – finansów, nieruchomości
i ubezpieczeń – mówi Paweł Komar, Członek Zarządu Open Finance i Home Broker, nadzorujący struktury sprzedaży.

Konsolidacja, jaka dokonuje się w sektorze bankowym i nieruchomościowym nie ominie również pośredników. Obecnie działalność „na własny rachunek”, bez tzw. „znanego szyldu”, bez wsparcia, bez uporządkowanych procesów i regulacji jest bardzo trudna, zwłaszcza w kontekście szeregu regulacji prawnych, jakie sukcesywnie wchodzą na rynek finansowy czy nieruchomościowy. Najlepszymi przykładami jest m.in. ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami z lipca br. czy nowa ustawa o ochronie danych osobowych RODO, która będzie obowiązywać od maja 2018 roku.

25 oddziałów franczyzowych w 2018 roku

Plany Grupy zakładają otwarcie 25 placówek franczyzowych w 2018 roku, zaś  w perspektywie 5-letniej ma ich być docelowo 150. Podczas prac nad mapą oddziałów przyjęto zasadę pełnej transparentności - od początku określono dokładne lokalizacje, gdzie mają powstać placówki franczyzowe. W większych miastach rozpisano plan na poszczególne dzielnice. Daje to gwarancję franczyzobiorcy, że nie otworzy się w przyszłości, „za rogiem”, kolejna podobna placówka oraz dodatkowo Grupa uniknie sytuacji bezpośredniego sąsiedztwa z placówkami macierzystymi (sieci stacjonarnej oraz mobilnej – Open Direct) Open Finance i Home Broker.

Korzyści dla franczyzobiorcy

Przedsiębiorca zainteresowany współpracą z Grupą otrzymuje bogaty i rozbudowany pakiet przywilejów „na start” oraz stałe wsparcie na kolejnych etapach kooperacji. Franczyzobiorca dostaje de facto gotową usługę, „szytą” stricte pod jego oczekiwania.

Oznacza to, że przedstawiciele Grupy Open Finance szukają odpowiedniego lokalu, są w stanie zapewnić ekipę wykończeniową oraz prowadzić inne działania organizacyjne tak, że partner odbiera placówkę „gotową pod klucz”.

Dodatkowo, zapewniona jest pomoc w rekrutacji i szkoleniu początkowym pracowników oddziału franczyzowego, jak i we wszystkich innych aspektach związanych z uruchomieniem i późniejszym prowadzeniem placówki.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram