Grupa Muszkieterów wzbogaci się o nowe grunty

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 listopada 2010
Kategoria:
Intermarche_SzprotawaDostała popozycje zakupu 400 działek, na których mogłyby powstać sklepy Intermarché i Bricomarché. Może to oznaczać znaczące przypieszenie ekspansji w Polsce.

Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl, bank ziemi Grupy Muszkieterów może się powiększyć nawet o 400 kolejnych nieruchomości inwestycyjnych.

- Zakończyliśmy właśnie akcję związaną z pozyskiwaniem nieruchomości pod nowe inwestycje. W sumie napłynęło do nas z terenu całej Polski ok. 400 propozycji sprzedaży nieruchomości inwestycyjnych - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Bartłomiej Tarłowski, p.o. kierownika Dyrekcji Komunikacji i Informacji w Grupie Muszkieterów.

Ile dokładnie lokalizacji trafi do zasobów sieci, zależy od wyników prowadzonych obecnie analiz atrakcyjności zgłoszonych ofert. Jeżeli w ciągu kilku kolejnych miesięcy zakończą się negocjacje związane z zakupem przynajmniej części z ok. 400 zaoferowanych nieruchomości, może się to przełożyć na znaczne przyspieszenie ekspansji na polskim rynku.

- Zwykle od momentu zakupu nieruchomości do momentu zrealizowania inwestycji w przypadku naszych obiektów mija ok. 2 lat - mówi Mirosław Szawerdo, przedstawiciel Grupy Muszkieterów. I dodaje: - Już w tej chwili mamy pokaźny bank ziemi pod inwestycje, który obecna akcja jedynie dodatkowo uzupełni. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami do 2014 r. planujemy mieć w Polsce 400 sklepów.

Obecnie Grupa Muszkieterów zarządza 152 supermarketami Intermarché oraz 71 sklepami typu dom i ogród Bricomarché. Wszystkie są własnością niezależnych polskich przedsiębiorców - franczyzobiorców obu sieci. Wymagany na starcie kapitał to 500 tys. zł. W pozyskaniu pozostałej części środków pomaga Grupa Muszkieterów. O zasadach prowadzenia działalności w ramach Grupy można przeczytać w wywiadzie z Mirosławem Szawerdo, właścicielem Intermarché w Myśliborzu, k. Gorzowa Wielkopolskiego, który portal FranczyzawPolsce.pl przeprowadził na początku bieżącego roku.

portal_spozywczy_logo

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram