Grupa Muszkieterów stawia w Polsce na franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 marca 2008
Kategoria:
Grupa Muszkieterów, która prowadzi w Polsce sieć supermarketów spożywczych Intermarché oraz markety z branży „dom i ogród” Bricomarché, zamierza do końca 2008 roku otworzyć kolejne 50 supermarketów. Wszystkie nowe sklepy zostaną uruchomione na zasadzie franczyzy. Sieć prowadzi intensywny nabór kandydatów na biorców licencji.

Najnowsza strategia Grupy Muszkieterów zakłada rozwój sieci supermarketów w małych i średnich miejscowościach o liczbie mieszkańców od 20 do 70 tys., jednak nie wyklucza także otwarć na przedmieściach większych miast. Celem ekspansji w 2008 roku jest wzmocnienie obecności Muszkieterów w centralnej i wschodniej Polsce. Obecnie sklepy Intermarché i Bricomarché działają w 13 województwach, najwięcej z nich otwarto w zachodniej i południowej części kraju. -W każdej z lokalizacji będziemy starali się rozwijać tak zwane Rynki Muszkieterskie, skupiające markety Intermarché oraz Bricomarché w niewielkiej odległości od siebie - wyjaśnia Marek Feruga, członek zarządu ITM Polska, spółki zarządzającej sieciami supermarketów Intermarché i Bricomarché. - Pozwala to wykorzystać w pełni efekt skali i potencjał naszej bazy zakupowej. Uzupełnieniem Rynków Muszkieterskich są coraz częściej stacje benzynowe działające pod naszym logo -.

Franczyza daje przewagę
Supermarkety Intermarché oraz Bricomarché rozwijają się na zasadzie franchisingu. Oznacza to, że każda osoba posiadająca odpowiedni kapitał (dziś jest to 350 tys. zł) po przejściu półrocznego szkolenia może stać się operatorem supermarketu o wielomilionowych obrotach.  - To, co przekonało mnie do wejścia do Grupy, to bezpieczeństwo inwestycji i wsparcie centrali, które m.in. obejmuje nadzór nad strategią sprzedażową sklepu – opowiada Krzysztof Kornacki, który wraz z żoną od listopada 2007 roku prowadzi supermarket Intermarché w Pułtusku.

Grupa Muszkieterów uważnie weryfikuje zgłaszających się kandydatów na przedsiębiorców. Preferowane są pary, które gwarantują, że supermarket będzie biznesem rodzinnym. Za atut kandydatów uważane jest doświadczenie w handlu, choć Muszkieterowie nie zamykają drogi osobom z doświadczeniem w innych dziedzinach.

Kasia Foks, 14 marca 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram