Grupa Kościuszko w pierwszej trójce rankingu spółek giełdowych TVN CNBC Biznes

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 sierpnia 2008
Kategoria:

Grupa Kościuszko „Polskie Jadło” S.A. – operator sieci restauracji Premium „Polskie Jadło” oraz restauracji z segmentu Fast-food „Ready&Go” i „Lanczowisko”, zajęła 3 miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej spółek giełdowych przeprowadzonym przez redakcję telewizji TVN CNBC Biznes.

- „Wysokie miejsce w rankingu cieszy nas niezmiernie. Jesteśmy zadowoleni, że strategia rozwoju Grupy w oparciu o autorski system franczyzy operatorskiej została zauważona i doceniona przez tak prestiżowe medium jak TVN CNBC Biznes. Rozwój Grupy następuje zgodnie z założeniami, w oparciu o najlepszych na rynku gastronomicznym menedżerów, pozyskiwanie atrakcyjnych lokalizacji pod kolejne obiekty przeznaczone pod franczyzę, rozsądną politykę gospodarowania kapitałem własnym oraz w pełni transparentną politykę komunikacji z rynkiem i inwestorami. Mamy nadzieję, że otrzymana nagroda jeszcze bardziej wzmocni zaufanie obecnych i potencjalnych akcjonariuszy do Grupy Kościuszko „Polskie Jadło” S.A.” - komentuje Jan Kościuszko, Prezes Zarządu Grupa Kościuszko „Polskie Jadło” S.A.

Za rok 2008 spółka prognozuje zysk netto na poziomie 11,5 mln zł przy 29,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza 100% wzrost w stosunku do wyników za rok 2007. Lepszym wynikom finansowym towarzyszy także zwiększenie wskaźnika rentowności netto, który za rok 2008 szacowany jest na poziomie 38,9%, w porównaniu do 35,65% za rok ubiegły.

Źródło: PR News
22 sierpnia 2008 r.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram